У супутника Geotail вийшов з ладу останній реєстратор даних

У американо-японського апарата Geotail вийшов з ладу останній чинний реєстратор даних. Якщо фахівцям JAXA та NASA не вдасться усунути проблему, це означатиме кінець для місії-ветерана, яка нещодавно відзначила свій 30-річний ювілей.

Апарат Geotail в уявленні художника. Джерело: JAXA

Супутник Geotail був запущений у 1992 році. Він призначався для вивчення структури та динаміки земної магнітосфери, особливо її «хвоста». Він утворений потоком заряджених частинок сонячного вітру, які рухаються вздовж силових ліній магнітного поля і залишають його, формуючи довгу хвостоподібну область, яка тягнеться від нічного боку Землі.

Щоб отримати можливість вивчити «хвіст», Geotail виконав серію складних маневрів, які включали 14 прольотів Місяця. Це перевело апарат на орбіту з перигеєм у 51 тисячу кілометрів та апогеєм у 190 тисяч кілометрів, де він знаходиться й донині.

За роки роботи Geotail зробив багато наукових відкриттів. Як часто буває, деякі з них лежали зовсім не в тій галузі досліджень, для якої будувався апарат. Наприклад він виявив кисень, кремній, натрій та алюміній у місячній екзосфері.

У 2012 році у Geotail зламався реєстратор даних, після чого апарат перемкнувся на запасний. На жаль 28 червня 2022 року він також вийшов із ладу. На цей час спроби інженерів відновити роботу пристрою не мали успіху. Без реєстратора Geotail не може записувати та передавати інформацію, яку збирають його інструменти. Якщо фахівцям не вдасться усунути проблему, це означатиме, що 30-річна місія Geotail підійшла до завершення.

Раніше ми розповідали про невдалий пуск японської ракети Epsilon.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine