У модулі «Заря» знайдені тріщини

Під час обстеження російського сегмента МКС космонавти виявили тріщини в модулі «Заря». Про це розповів у інтерв’ю «РИА Новости» генеральний конструктор РКК «Енергія», керівник польоту орбітального комплексу з боку РФ Володимир Соловйов.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Модуль «Заря». Джерело: NASA

«Заря» є першим і найстарішим модулем МКС. Він був запущений у листопаді 1998 року. Модуль побудований ДКНПЦ ім. Хрунічева на базі радянського транспортного корабля постачання (ТКП), початково розробленого з метою доправлення вантажів на військові станції «Алмаз». Дублер «Зарі» згодом переобладнанали на багатоцільовий лабораторний модуль «Наука».

За словами Соловйова, виявлені в «Зарі» тріщини не є наскрізними. Але, на його думку, з часом вони почнуть розповзатися, як це свого часу сталося з модулем «Звєзда». Нагадаємо, що 2019 року екіпаж МКС зареєстрував витік повітря. Надалі вдалося встановити, що його причиною є тріщина в проміжній камері «Звєзди». Пізніше там була знайдена і друга тріщина.

У березні цього року космонавти заладнали тріщини герметиком. Витік зменшився, але не припинився. Після цього екіпаж іще кілька разів шукав інші джерела негерметичності в модулі, але усунути проблему досі не вдалося.

За матеріалами: https://ria.ru/20210830

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів