У Кенії зрозуміли, що на них упало напередодні нового року

30 грудня на невеличке селище Мукуку в Кенії упав незрозумілий предмет, який, на щастя, нікому не зашкодив. Влада країни вже провела його попереднє дослідження і з’ясувала, що має справу з роздільним кільцем від ракети-носія.

Об'єкт, що впав у Кенії
Об’єкт, що впав у Кенії. Джерело: www.standardmedia.co.ke

Падіння у Кенії

30 грудня близько 14:00 за київським часом на Кенію з космосу упав невідомий об’єкт. Сталося це поблизу селища Мукуку в окрузі Макуені. На щастя, обійшлося без жертв. Місцеві мешканці одразу повідомили владу. На місці падіння почали працювати фахівці місцевої космічної агенції.

Наразі стало відомо, що фахівці встановили, що ж це таке. Звичайно, інопланетянами там і не пахне. Науковці окремо подякували селянам, які замість розганяти паніку, одразу ж звернулися до них. Біля Мукуку впало роздільне кільце від ракети-носія.

Фрагмент конструкції ракети, який відповідає за розділення ступенів при запуску, важить 500 кг і має діаметр 2,5 м. Теоретично це кільце має бути спроєктованим таким чином, щоб згорати при поверненні в атмосферу. Проте цього разу воно досягло поверхні Землі та сильно усіх перелякало.

Проблема космічного сміття

Від того, що об’єкт має земне походження, ситуація зовсім зрозумілою не стала. Кенійська космічна агенція поки що не повідомляє, хто ж є виробником того кільця. Вже деякий час космічне сміття становить загрозу не тільки апаратам на орбіті, але й людям на Землі.

Особливо створенням небезпеки під час запусків славиться китайська космічна програма. Тамтешні інженери не завжди піклуються про те, щоб усі елементи нижніх ступенів згорали в атмосфері. Принаймні у цьому їх не без підстав звинувачують фахівці NASA.

Щоправда, і до них самих регулярно виникають дуже схожі запитання. Наприклад, на початку 2024 року позов проти NASA подала родина з Флориди, дах будинку якої протаранив шматок металу, який до того був частиною конструкції ракети.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме