Компанія Firefly Aerospace опублікувала пресреліз, присвячений аномалії, що виникла під час першого пуску ракети Alpha. Через неї малий носій відхилився від наміченої траєкторії. В результаті Центру управління довелося задіяти систему припинення польоту.


Alpha стартувала у штатному режимі. Різні з’єднання та рухомі механізми, пов’язані з ракетою, відпрацювали добре, сама вона набирала швидкість відповідно до моделі польоту. На жаль, приблизно через 15 секунд після відриву від стартового майданчика один із чотирьох двигунів Reaver першого ступеня (силовий агрегат №2) зупинився. Причиною стала не аварія, а несанкціоноване закриття головних клапанів системи подачі палива. Попри це, ракета продовжувала набирати висоту і зберігала контроль протягом 145 секунд, тоді як номінальна тривалість роботи першого ступеня становить приблизно 165 секунд.
Однак через зменшення тяги швидкість набору висоти була низькою, і ракеті доводилося зберігати керованість без зміни вектора тяги від двигуна №2. Alpha змогла компенсувати це на дозвукових швидкостях, але при наближенні до швидкості звуку та русі на надзвуковій швидкості, де управління є найскладнішим завданням, трьох двигунів для управління вектором тяги виявилося недостатньо, і носій вийшов з-під контролю. В результаті була задіяна система припинення польоту.
https://youtu.be/qFjoPw0CfAU
Зараз інженери Firefly спільно з представниками Федерального авіаційного управління США та космодрому Ванденберг проводять розслідування, щоб визначити точну причину дострокового вимкнення двигуна. За словами представників компанії, хоч ракета і не вийшла на орбіту, цей день став успішним для команди Firefly. Вона показала, що «прибула» на ринок і здатна створювати та запускати носії. Також Firefly опублікувала відео, присвячене першій місії Alpha. Воно демонструє пуск ракети з кількох ракурсів.