У червоного карлика за 30 світлових років від Сонця знайдені три «суперземлі»

Міжнародна команда астрономів повідомила про відкриття трьох «суперземель», що обертаються навколо червоного карлика GJ 357. Ця зоря знаходиться в сузір’ї Гідри на відстані близько 31 світлового року. Її маса становить приблизно третину сонячної, а температура поверхні на 40% менша, ніж у Сонця.

У лютому 2019 року космічний телескоп TESS виявив невеликі «провали» на кривій блиску GJ 357, що повторювалися з періодичністю в 3,9 доби. Проаналізувавши зібрані апаратом дані, астрономи дійшли висновку, що падіння блиску викликані транзитами екзопланети, діаметр якої приблизно на чверть перевищує діаметр Землі. Вона отримала позначення GJ 357 b. Її орбіта проходить на відстані 5,1 млн км від центральної зорі, рівноважна температура освітленої сторони оцінюється у 255°C.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Для того, щоб підтвердити знахідку TESS, астрономи виконали низку спостережень системи за допомогою наземних інструментів, а також вивчили архівні дані. У результаті вони не тільки переконалися в існуванні GJ 357 b, а й виявили ще дві суперземлі (GJ 357 c та GJ 357 d), жодна з яких не є транзитною — це означає, що їхні орбіти помітно нахилені стосовно орбітальної площини GJ 357 b.

Маса GJ 357 c щонайменше в 3,4 раза більша за масу Землі. Цей об’єкт робить один оберт навколо зорі за 9,1 дня, рівноважна температура його поверхні становить 127°C. GJ 357 d у 6,1 раза масивніший за нашу планету. Якщо це кам’янисте тіло, його діаметр приблизно вдвічі перевищує земний. Воно робить один оберт навколо зорі за 55,7 дня, його орбіта пролягає біля зовнішнього краю зони населеності. Планета отримує від зорі приблизно стільки ж енергії, скільки Марс від Сонця. Рівноважна температура її поверхні оцінюється в -53°C.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів