Європейська південна обсерваторія (ESO) показала святкове фото Туманності Полум’я (NGC 2024), або, як її ще називають, «камін Оріона». Вона розташована у сузір’ї Оріона, названого на честь мисливця з грецької міфології. Зображення туманності отримано радіотелескопом Atacama Pathfinder Experiment у Чилі. Це спостереження є частиною більшої панорами радіохвиль, що випромінюються чадним газом в областях активного зореутворення молекулярних хмар Оріона.
Туманність Полум’я — велике утворення зліва. Найменший об’єкт праворуч — це ще одна туманність, NGC 2023. Вгорі та праворуч від NGC 2023 розташована знаменита туманність Кінська Голова.
«Помаранчево-жовте зображення полум’я на цьому знімку може здатися надзвичайно гарячою областю космосу. Насправді ці хмари дуже холодні, з температурами, як правило, всього на кілька десятків градусів вищими за абсолютний нуль. Ця туманність таїть у собі скупчення молодих зір, які випускають високоенергетичне випромінювання, змушуючи навколишні гази сяяти», — прокоментували фото в ESO.
На свіжому фотознімку показана швидкість газу в туманності: червоні хмари віддаляються від нас швидше, ніж жовті.
Незважаючи на холодний газ, це зображення здається по-святковому «теплим». У період свят можна просто насолодитися буянням барв, яке нагадує язики полум’я, що вириваються з каміна, й оцінити справжню візуальну космічну красу.
Нагадаємо, що раніше ми показували елегантну красу галактики NGC 5643.