Туманність Полум’я засяяла, неначе святковий вогонь

Європейська південна обсерваторія (ESO) показала святкове фото Туманності Полум’я (NGC 2024), або, як її ще називають, «камін Оріона». Вона розташована у сузір’ї Оріона, названого на честь мисливця з грецької міфології. Зображення туманності отримано радіотелескопом Atacama Pathfinder Experiment у Чилі. Це спостереження є частиною більшої панорами радіохвиль, що випромінюються чадним газом в областях активного зореутворення молекулярних хмар Оріона.

NGC 2024
Туманність Полум’я NGC 2024. Кольори показують швидкість газу в туманності: червоні хмари віддаляються від нас швидше, ніж жовті. Джерело: Європейська південна обсерваторія (ESO)

Туманність Полум’я — велике утворення зліва. Найменший об’єкт праворуч — це ще одна туманність, NGC 2023. Вгорі та праворуч від NGC 2023 розташована знаменита туманність Кінська Голова.

«Помаранчево-жовте зображення полум’я на цьому знімку може здатися надзвичайно гарячою областю космосу. Насправді ці хмари дуже холодні, з температурами, як правило, всього на кілька десятків градусів вищими за абсолютний нуль. Ця туманність таїть у собі скупчення молодих зір, які випускають високоенергетичне випромінювання, змушуючи навколишні гази сяяти», — прокоментували фото в ESO.

На свіжому фотознімку показана швидкість газу в туманності: червоні хмари віддаляються від нас швидше, ніж жовті.

Незважаючи на холодний газ, це зображення здається по-святковому «теплим». У період свят можна просто насолодитися буянням барв, яке нагадує язики полум’я, що вириваються з каміна, й оцінити справжню візуальну космічну красу.

NGC 2023
Ця ж область, зазнімкована Hubble 2013 року. Тут Туманність Полум’я та NGC 2023 — в оптичному спектрі, й чіткіше зображена туманність Кінська Голова. Фото: Hubble

Нагадаємо, що раніше ми показували елегантну красу галактики NGC 5643.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine