Міжнародна група дослідників визначила джерело більшості метеоритів, які падають на Землю. З’ясувалося, що вони походять лише від трьох сімейств молодих астероїдів.
До недавнього часу, астрономи могли чітко визначити походження лише 6% із понад 70 тисяч знайдених метеоритів. Це т. зв. ахондрити — уламки, вибиті ударами з поверхні Місяця, Марса та астероїда Веста, які потім впали на Землю.
Що стосується решти 94% метеоритів, то абсолютна більшість із них є хондритами. Вони містять у своєму складі сферичні або еліптичні утворення переважно силікатного складу. Вважається, що їхніми основними «постачальниками» є великі зіткнення між астероїдами, під час яких утворюється велика кількість уламків. Однак донедавна астрономи не знали, про які саме події йдеться.
Група планетологів спробувала дати відповідь на це питання. Для цього вони проаналізували спектри основних астероїдних сімейств Головного поясу, а також провели моделювання еволюції їхніх орбіт після зіткнень.
Дослідження показало, що тільки недавні (близько сорока мільйонів років) розпади досить великих (понад тридцять кілометрів у діаметрі) астероїдів можуть породити велику кількість метеоритів. Це дало їм змогу дійти висновку, що 70% всіх знайдених метеоритів належать до трьох молодих астероїдних родин — Карини, Короніди та Массалії. Вони утворилися 5,8; 7,5 і близько 40 млн років відповідно. Зокрема, сімейство Массалія було визначено, як джерело 37% відомих метеоритів.
За словами вчених те, що лише три астероїдних сімейства є джерелом такої великої кількості метеоритів, пояснюється їхніми життєвими циклами. Молоді сімейства характеризуються великою кількістю дрібних фрагментів, що залишилися після зіткнень. Така велика кількість підвищує ризик зіткнень між фрагментами та, в поєднанні з їхньою високою рухливістю, ймовірність виходу з поясу в напрямку Землі. Що стосується старіших сімейств астероїдів, то вони вже виснажилися, і їхній внесок у метеоритну активність мінімальний. У майбутньому сімейства Карини, Короніди та Массалії теж виснажаться, після чого їм на зміну прийдуть нові джерела метеоритів.
За матеріалами Phys.org