«Трафік» на геостаціонарній орбіті потрапив на фото

Астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував зображення, отримане під час знімкування туманності Оріона. Воно демонструє «трафік» на геостаціонарній орбіті. Численні переривчасті лінії на знімку в основній своїй масі відповідають геостаціонарним супутникам.

Що таке геостаціонарна орбіта

Геостаціонарною називають кругову орбіту, розташовану на висоті приблизно 36 тисяч км над земним екватором. Розташований на ній штучний супутник обертається навколо планети з кутовою швидкістю, що дорівнює кутовій швидкості обертання Землі навколо осі. Отже, він буде «висіти» в небі нерухомо.

Схема геостаціонарної орбіти. Джерело: ESA

Завдяки цьому, геостаціонарна орбіта є однією з найбільш популярних. Вона активно використовується для розміщення апаратів зв’язку, ретрансляторів і метеосупутників.

«Трафік» на геостаціонарній орбіті

Метою Маккарті була туманність Оріона. Вона розташована поблизу небесного екватора, де якраз розташовані позиції геостаціонарних супутників.

Туманність Оріона. Переривчасті лінії відповідають супутниковим трекам. Джерело: Andrew McCarthy

Оскільки, з точки зору земного спостерігача, такі апарати нерухомо висять у небі, може здатися, що на фото ми маємо побачити цятки, а не лінії. Але річ у тім, що хоча супутники й висять «нерухомо», небесні тіла зміщуються протягом ночі. А оскільки метою була туманність Оріона, телескоп, через який велося знімкування (а воно тривало п’ять годин), рухався слідом за нею. У результаті, цятки від супутників перетворилися на лінії.

За словами Маккарті, подібні лінії досить легко прибираються під час подальшої обробки. Але він опублікував знімок з ними, щоб продемонструвати «завантаженість» геостаціонарної орбіти.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine