NASA повідомляє, що темою щорічного хакатону NASA International Space Apps Challenge стане «Сонце торкається усього», тобто челенджі під час нього будуть присвячені нашому світилу і його впливу на Землю. Реєстрація для участі в заході розпочнеться 18 липня.

Про що буде NASA International Space Apps Challenge
Представники NASA офіційно оголосили, що темою цьогорічного NASA International Space Apps Challenge, більш відомого як «Міжнародний хакатон NASA», стане «Сонце торкається всіх». Це пов’язано із тим, що відділ геліофізики цієї організації оголосив період з жовтня 2023 року по грудень 2024 «Великим роком Геліо».
Ця програма ставить собі за мету долучити широкі кола любителів науки до дослідження нашого світила. Кожного тижня відбувається якийсь івент, до якого може приєднатися кожен охочий.
Наприклад, у тиждень, що розпочнеться з 24 червня, всім пропонують поділитися перформансом на тему Сонця, який їх найбільше надихає. Ще за тиждень учасникам пропонують представити свої роботи, пов’язані з нашим світилом. А потім усіх охочих закликають перевірити свої знання про нього за допомогою спеціального застосунку з тестами.
Проте найголовнішим все ж є хакатон. Це дійсно важлива подія, на яку щороку чекають чимало учасників з усього світу. І тепер стало відомо, що реєстрація для участі в ньому відкриється з 18 липня.
Чим хакатон NASA такий важливий
NASA International Space Apps Challenge проводиться з 2012 року. І найважливіше в ньому те, що він міжнародний, тобто взяти участь у ньому можуть люди з будь-якої країни. А оскільки завдання, що ставляться перед командами — це частина реальних проблем, над якими працює космічна агенція, захід є найкращим способом для простого любителя науки долучитися до дослідження нашої Сонячної системи.
Переважно розробки, які представляють учасники, стосуються програмного продукту. Хоча час від часу вони демонструють свої розробки у галузі робототехніки, а то й біології. Україна брала участь у NASA International Space Apps Challenge вже сім разів, і цей досвід твердо можна вважати позитивним.
У 2016-му українські інженери представили проєкт стрибально-літального марсіанського робота Mars Hopper, який отримав один із головних призів хакатону. Учасникам з нашої країни тоді вдалося побувати на запуску місії OSIRIS-REx.
А 2023 року команда Storm Prophet з України стала найкращою в номінації Best Use of Data. До речі, тоді їхня розробка саме стосувалася Сонця. Вони створили програму, яка обробляє дані від супутника для вивчення високоенергетичних частинок, що летять від нашого світила.
За матеріалами www.spaceappschallenge.org