Темні туманності Чумацького Шляху (фото)

Представлене зображення було зроблене Оглядовим телескопом VLT (VST). Воно демонструє ділянку неба у сузір’ї Стрільця. На тлі безлічі зір і яскравих емісійних туманностей виділяється пара характерних темних хмар, обриси яких чимось нагадують небесних духів. Але містика тут не до чого. VST сфотографував темні туманності Barnard 92 (праворуч) та Barnard 93 (ліворуч).

Темні туманності Barnard 92 та Barnard 93. Джерело: ESO/VPHAS+ team. Acknowledgement: Cambridge Astronomical Survey Unit

Темні туманності — це хмари, що складаються з газу та пилу. Вони настільки щільні, що повністю загороджують світло фонових зір, утворюючи химерні розпливчасті фігури. Подібні хмари є областями зореутворення. У них із мас газу та пилу, що стискаються й ущільнюються, народжуються нові світила.

Сфотографовані VST темні туманності є частиною значно більшого комплексу під назвою Мала зоряна хмара в Стрільці. Ця область настільки багата на зорі, що в темну ніч її можна чітко розглянути на небі у сузір’ї Стрільця.

Зображення Barnard 92 і Barnard 93 було отримане за допомогою встановленої на VST камери OmegaCAM з матрицею 268 млн пікселів. Вона призначена для фотографування великих зоряних полів, таких, як на цьому знімку — на ньому помістилися б чотири диски повного Місяця. Знімок туманностей був отриманий у межах фотометричного огляду, мета якого полягає в картографуванні дифузних туманностей, а також молодих світил Чумацького Шляху, що проеволюціонували.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine