1 березня 2020 року, фінансований ESA автоматизований телескоп проєкту NELIOTA (Near-Earth object Lunar Impacts and Optical TrAnsients), зареєстрував спалах на поверхні Місяця. Цей спалах був викликаний падінням невеликого метеорита.

Магазин від Universe Space Tech
Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі
До товаруЦя подія примітна тим, що вона стала сотою за рахунком імпактом, виявленим за допомогою NELIOTA з моменту введення його в експлуатацію у березні 2017 року. Крім того, це перший спалах на Місяці, який вдалося помітити одразу двом обсерваторіям: його також зазнімкував 35-сантиметровий телескоп обсерваторії SLIO (Sharjah Lunar Impact Observatory) в Об’єднаних Арабських Еміратах.
NELIOTA використовує 1,2-метровий телескоп, встановлений на грецькій обсерваторії Кріонері. Мета проєкту — відстеження спалахів на тій частині видимого боку Місяця, який не освітлений Сонцем, та оцінка їхньої температури. Це дозволяє накопичити статистику за масою та розмірами метеоритів, які падають на Місяць, а також визначити середню кількість таких подій за одиницю часу. Своєю чергою це дає можливість оцінити частоту падіння подібних об’єктів на Землю.
За матеріалами http://www.esa.int