Телескоп MeerKAT відкрив нове непарне радіокільце

Вчені, які працюють із південноафриканським телескопом MeerKAT, дослідили еліптичну галактику WISEA J021912.43-050501.8. У ній вони знайшли дивовижне радіокільце. Такі структури останнім часом виявляють все частіше.

Нове радіокільце
Нове радіокільце. Джерело: phys.org

Нове відкриття науковців

За допомогою телескопа MeerKAT астрономи виявили нове дивне радіоколо, яке, як видається, пов’язане з еліптичною галактикою, відомою як WISEA J021912.43-050501.8. Про відкриття, яке може допомогти нам краще зрозуміти природу цього загадкового явища радіовипромінювання, повідомляється у статті, опублікованій 26 листопада на сервері препринтів arXiv.

Так звані дивні радіокільця (ORC) — це загадкові гігантські кільця радіохвиль, походження яких досі не пояснене. Зазвичай їх спостерігають як позагалактичні кола з крутим спектром радіовипромінювання, без відповідного випромінювання на інших довжинах хвиль, окрім галактики-господаря. На сьогодні лише кілька таких об’єктів були чітко визначені як ORC.

Тепер команда астрономів під керівництвом Рея П. Норріса з Австралійської організації наукових і промислових досліджень (CSIRO) повідомляє про виявлення ще одного ORC. Відкриття було зроблене у межах Міжнародного багаторівневого дослідження позагалактичних об’єктів у діапазоні ГГц (MIGHTEE) — глибокого радіообстеження, яке проводиться за допомогою телескопа MeerKAT.

«Ми представляємо відкриття нового непарного радіокола (ORC J0219-0505) в радіоконтинуумі 1,2 ГГц, отриманого в результаті дослідження MIGHTEE за допомогою телескопа MeerKAT», — пишуть дослідники у статті.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дивне радіокільце ORC J0219-0505

Новознайдений ORC, позначений як ORC J0219-0505, був ідентифікований як кільце радіовипромінювання з яскравим краєм, що оточує компактне джерело радіовипромінювання в центрі. Це кільце заповнене слабким дифузним випромінюванням із натяками на певну структуру. Крім того, спостереження також виявили слабке дифузне випромінювання, що простягається на південний схід від кільця.

Згідно з дослідженням, материнською галактикою нового ORC є масивна еліптична галактика WISEA J021912.43-050501.8, яка демонструє витягнуті риси, видимі на оптичних та інфрачервоних зображеннях. Такі витягнуті обриси характерні для збурення внаслідок злиття або взаємодії, що дозволяє припустити, що ORC J0219-0505 може бути оболонкою радіовипромінювання, яке утворюється з електронів, заряджених сферичним поштовхом від злиття галактик.

Розміри ORC J0219-0505 та перспективи досліджень

Діаметр ORC J0219-0505 становить 35 дугових секунд, що відповідає 371 600 світловим рокам (за умови, що червоне зміщення галактики-господаря дорівнює 0,196), а його ширина — приблизно 107 500 світлових років.

Дослідники зазначили, що ORC J0219-0505 набагато менша і слабша, ніж раніше знайдені поодинокі ORC. Вони додали, що відкриття цього галактичного центру в глибокому, але відносно невеликому радіообстеженні вказує на те, що існує слабша популяція галактичних центрів, яку ще належить виявити за допомогою MeerKAT або інших радіотелескопів.

Автори статті планують подальші дослідження ORC J0219-0505, які будуть зосереджені на його морфологічних особливостях, поляризаційних і спектральних властивостях. Таке дослідження може бути важливим для кращого розуміння процесу, який генерує ORC.

За матеріалами universemagazine.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів