Телескоп Kepler переведений у безпечний режим

Команда місії Kepler повідомила про рішення призупинити всі наукові операції телескопа та перевести його в безпечний режим. Воно було ухвалене за результатами аналізу телеметрії, що надійшла від апарата 2 липня. За словами інженерів, отримані дані свідчать про падіння тиску в його паливній системі. Це є ознакою того, що запаси гідразину на борту телескопа практично вичерпані.

12 травня Kepler розпочав свою 18-ту спостережну кампанію, що здійснюється в межах розширеної місії K2. Мисливець за екзопланетами мав вивчати ділянку неба в сузір’ї Рака протягом 82 днів. Однак через інформацію про падіння тиску в паливній системі, програма спостережень була урізана до 51 дня.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

План 18-ї спостережної кампанії Kepler. Джерело: NASA/Ames Research Center/Ann Marie Cody

Проблема з визначенням кількості палива на борту Kepler пов’язана з тим, що прилади телескопа не реєструють точного значення залишків гідразину в баках. Тому фахівцям доводиться оцінювати його кількість, виходячи з початкового запасу й розрахункових витрат під час корекцій. Також вони уважно відстежують такі показники, як тиск у баках і ефективність роботи двигунів.

Коли Kepler остаточно вичерпає всі запаси палива, фахівці місії вже не зможуть направити його антену на Землю. А це означає, що всі зібрані ним дані будуть безповоротно втрачені. Тому команда Kepler вибрала «синицю в руках», вирішивши пожертвувати програмою спостережень, які залишилася, щоб уникнути ризику того, що телескопу не вистачить палива для передачі інформації.

Телескоп Kepler у уявленні художника. Джерело: NASA

Найближчими тижнями телескоп перебуватиме в безпечному режимі, не проводячи жодних корекцій курсу. 2 серпня фахівці «розбудять» Kepler і спробують здійснити маневр, необхідний для передачі даних 18-ї кампанії. Подальша доля телескопа залежатиме від його успішності. Якщо Kepler передасть усю зібрану інформацію та збереже керованість, команда місії має намір розпочати 19-ту спостережну кампанію.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів