Космічний телескоп Hubble зробив дивовижне фото галактики Мессьє 85. Вона займає проміжне положення між лінзоподібними та еліптичними галактиками й розташована на відстані 50 млн св. років від нас.
Галактика Мессьє 85
Космічний телескоп Hubble зазнімкував галактику Мессьє 85, або ж просто М85. Її ще 1781 року відкрив французький астроном П’єр Мешан. А його друг Шарль Мессьє вніс її до свого славетного каталогу, за номером у якому вона і відома зараз.
Мессьє 85 розташована на відстані 50 світлових років від нас у сузір’ї Волосся Вероніки. Вона перебуває далеко за межами Місцевої групи, але все одно достатньо близько від Чумацького Шляху.
Вона трохи більша за нашу Галактику, її діаметр становить близько 125 тис. св. років, проте загальна маса приблизно така сама, як і у Чумацького Шляху — 400 млрд мас Сонця. У цілому ж вона мало нагадує нашу Галактику, оскільки не має спіральних рукавів.
Особливості галактики М85
Мессьє 85 займає проміжне положення між еліптичними та лінзоподібними галактиками. Крім того, судячи з фото, вона взаємодіє з двома своїми сусідами. Одним із них є красива NGC 4394, яка не потрапила на знімок і розташована вище й лівіше. Друга — це невелика еліптична MCG 3-32-38, яка теж не потрапила на знімок.
Переважно Мессьє 85 складається з дуже старих зір. Однак у центральній частині є популяція відносно молодих світил, яким лише кілька мільярдів років. Вважається, що ці зорі утворилися під час пізнього спалаху зореутворення, ймовірно, спричиненого злиттям Мессьє 85 з іншою галактикою понад чотири мільярди років тому.
Мессьє 85 має ще одну дивну властивість. Вважається, що майже кожна галактика має надмасивну чорну діру в своєму центрі. Проте щодо цієї зоряної системи вчені не впевнені, деякі дослідження показують, що такий об’єкт в її центрі є, а інші — що його там немає.
За матеріалами phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine