Телескоп Hubble незабаром відновить роботу

Космічні технології

Фахівці NASA сподіваються, що найближчим часом космічний телескоп Hubble зможе поновити наукові спостереження. Відповідний запис був опублікований у блозі місії, а також на сайті аерокосмічної адміністрації.

5 жовтня у Hubble відмовив один з гіроскопів, які використовуються у системі орієнтації. Після цього інженери активували резервний гіроскоп, встановлений під час останньої місії обслуговування у 2009 році. Однак з пристроєм виникла проблема: він коректно виконував команди ЦУП, але передані ним дані про зміну положення телескопа набагато перевищували реальні значення.

Схема гіроскопів, встановлених на телескопі Hubble. Джерело: NASA

Фахівці місії припустили, що причиною такого збою могло стати блокування якогось елемента гіроскопа, який востаннє включався понад сім із половиною років тому. Для розв’язання проблеми було проведено швидке перезавантаження пристрою, але воно не призвело до бажаного результату. Тоді інженери випробували інший підхід. 18 жовтня Hubble здійснив серію маневрів, з метою «розхитати» гіроскоп та розблокувати елемент, який заклинив.

Ця тактика виявилася успішною. Після серії маневрів гіроскоп почав передавати на Землю правильні дані. До кінця цього тижня фахівці проведуть серію тестів, для переконання в коректності роботи пристрою. Після їхнього завершення Hubble зможе відновити роботу у звичайному режимі.

За матеріалами https://www.nasa.gov