Телескоп Gaia допоміг відшукати сліди давнього злиття Чумацького Шляху

Протягом свого життя галактики часто взаємодіють одна з одною. Ця взаємодія може набувати різних форм. Іноді галактики можуть розійтися у просторі, обмежившись лише гравітаційним впливом друг на друга. Іноді вони зливаються в єдиний об’єкт.

Наш Чумацький шлях не є винятком із цього правила. За мільярди років він, найімовірніше, поглинув чимало сусідніх галактик. Група дослідників з Гронінгенського університету спробувала знайти сліди подібних подій. І тому вони звернули увагу на гало. Гало — це сферичний компонент, який тягнеться за межі галактичного диска. Його центр симетрії збігається із центром симетрії Чумацького шляху. Гало складається з розрідженого гарячого газу, темної матерії та зірок. Останні, переважно, представлені старими, маломасивними світилами. Вони можуть зустрічатися як поодинці, так і у вигляді кульових скупчень.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

На думку астрономів, багато зірок у гало не «місцеві». Вони походять з інших галактик, що стали частиною Чумацького шляху. Щоб перевірити цю гіпотезу, вони проаналізували дані недавно опублікованої другої частини каталогу Gaia. В результаті вченим вдалося ідентифікувати 6000 зірок, що входять до складу гало Чумацького шляху.

Розподіл зірок гало Чумацького шляху. Джерело: University of Groningen

Подальший аналіз показав, що серед них міститься п’ять невеликих груп зірок, які з великою ймовірністю є залишками карликових галактик, раніше поглинених Чумацьким шляхом. Також астрономи помітили, що багато поодиноких зірок гало, швидше за все, теж мають спільне походження. Вони рухаються по ретроградних орбітах і формують щось на кшталт «бульбашки». Це дозволяє припустити, що вони є слідом від стародавнього зіткнення Чумацького шляху з порівнянної за розмірами галактикою, яке повністю змінило його структуру.

За матеріалами: http://spaceref.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів