Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала відео, засноване на даних місії Solar Orbiter. Воно показує процес збільшення сонячної активності за останні три роки.
Активність нашого Сонця не є сталою величиною. Вона циклічно змінюється. Найбільш відомим є 11-річний цикл. Він характеризується досить швидким (у середньому приблизно за 4 роки) збільшенням кількості сонячних плям, що супроводжуються потужними спалахами та викидами корональної маси, і подальшим, більш повільним (приблизно за 7 років), зменшенням їхньої кількості.
Опубліковане ESA відео демонструє, як Сонце наближається до максимуму своєї активності в нинішньому циклі. Цей процес показано з погляду апарата Solar Orbiter. Він рухається витягнутою орбітою навколо Сонця, раз на пів року наближаючись до нього на дистанцію в 42 млн км, а потім віддаляючись на відстань у 136 млн км. Тому його видимі розміри в кадрі змінюються. Різкі зміни відстані пов’язані з періодами, коли апарат не проводив спостережень.
У відеоролику об’єднано ультрафіолетові зображення сонячної корони (жовтий колір), отримані приладом EUI з розмірами та місцем розташування сонячних спалахів (сині кола), зафіксовані приладом STIX. Дані Solar Orbiter охоплюють період у три роки.
Відео соніфіковано. Звуковий супровід заснований на силі спалахів, а також відстані космічного апарата до Сонця. Це представлено низьким фоновим гулом, який стає голоснішим у міру наближення Solar Orbiter до Сонця і тихішим у міру віддалення від нього.
Раніше ми розповідали про те, як під час вивчення річних кілець учені виявили доказ суперспалаху, що стався на Сонці 2600 років тому.