Симфонія Сонця: ESA показала збільшення сонячної активності

Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала відео, засноване на даних місії Solar Orbiter. Воно показує процес збільшення сонячної активності за останні три роки.

Активність нашого Сонця не є сталою величиною. Вона циклічно змінюється. Найбільш відомим є 11-річний цикл. Він характеризується досить швидким (у середньому приблизно за 4 роки) збільшенням кількості сонячних плям, що супроводжуються потужними спалахами та викидами корональної маси, і подальшим, більш повільним (приблизно за 7 років), зменшенням їхньої кількості.

Опубліковане ESA відео демонструє, як Сонце наближається до максимуму своєї активності в нинішньому циклі. Цей процес показано з погляду апарата Solar Orbiter. Він рухається витягнутою орбітою навколо Сонця, раз на пів року наближаючись до нього на дистанцію в 42 млн км, а потім віддаляючись на відстань у 136 млн км. Тому його видимі розміри в кадрі змінюються. Різкі зміни відстані пов’язані з періодами, коли апарат не проводив спостережень.

У відеоролику об’єднано ультрафіолетові зображення сонячної корони (жовтий колір), отримані приладом EUI з розмірами та місцем розташування сонячних спалахів (сині кола), зафіксовані приладом STIX. Дані Solar Orbiter охоплюють період у три роки.

Відео соніфіковано. Звуковий супровід заснований на силі спалахів, а також відстані космічного апарата до Сонця. Це представлено низьким фоновим гулом, який стає голоснішим у міру наближення Solar Orbiter до Сонця і тихішим у міру віддалення від нього.

Раніше ми розповідали про те, як під час вивчення річних кілець учені виявили доказ суперспалаху, що стався на Сонці 2600 років тому.

Новини інших медіа
Науковці дослідили 72 кометні пояси навколо інших зір
Де в космосі ховається сірка: несподіване відкриття
Індія стала четвертою країною, яка зістикувала супутники на орбіті
Колись у марсіанських водоймах хвилі накочувалися на піщаний берег
James Webb відкрив зоряне надскупчення у Великій Магеллановій хмарі
Hubble завершив десятирічне створення 417-мегапіксельної панорами галактики Андромеди
Перші наднові наповнили ранній Всесвіт водою
Довші дні, більше кисню: сповільнення обертання Землі сприяло еволюції життя
Вибух і вогняний феєрверк у небі: сьомий запуск Starship завершився аварією
Україна та Місяць опинилися серед об’єктів, які страждають від руйнування