Супутники показали збільшення нового острова в Тихому океані

ESA опублікувало знімок, зроблений супутником Sentinel-2. Він демонструє збільшення нового острова, розташованого біля узбережжя Іводзіми.

Новонароджений острів, що з’явився біля узбережжя Іводзіми внаслідок виверження. Джерело: ESA

Новий острів утворився внаслідок виверження підводного вулкана, що сталося 21 жовтня. Уже 3 листопада супутник Landsat-9, який належить NASA, зафіксував верхівку, що з’явилася з-під води.

Однак на цьому зростання острова не закінчилося. Через тривалу вулканічну активність нова ділянка суші збільшилася в розмірах, що і демонструє свіжий знімок європейського супутника Sentinel-2, зроблений 27 листопада. Новонароджений острів уже отримав власне ім’я. Його назвали Ніідзіма, що буквально перекладається як новий острів.

Ніідзіма складається з пемзи. Це надзвичайно легка вулканічна порода, яка утворюється, коли з жерла вулкана виходить лава з великим вмістом газів і води. Залишаючи її, вони утворюють велику кількість пор.

Крім нового острова, на знімку Sentinel-2 також можна побачити й саму Іводзіму. Вона здобула популярність завдяки одному з найбільш кровопролитних боїв на тихоокеанському фронті Другої світової війни. На Іводзімі немає постійного населення, проте розташована база Морських сил самооборони Японії. На фото з космосу добре видно її злітно-посадкову смугу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine