Супутники показали Валенсію до та після катастрофічної повені

NASA опублікувала супутникові знімки Валенсії, зроблені до та після спустошливої повені. Вона забрала життя кількох сотень людей.

Знімок Валенсії, зроблений 25 жовтня 2022 року. Джерело: NASA

Наприкінці жовтня південь і схід Іспанії накрили потужні приливні дощі. Шторми, що сконцентрувалися над басейнами річок Магро, Турія та Пойо, спрямували на них потоки брудної води, яка перетворила вулиці сіл на річки, зруйнувала будинки, знесла мости й автомобілі. Понад 200 людей загинули, тисячі були змушені покинути свої домівки, багато людей досі вважаються зниклими безвісти.

Особливо сильно постраждав прибережний район Валенсії. Там всього за вісім годин випала річна норма опадів. Знімки, зроблені супутником Landsat 8, який належить NASA, наочно демонструють масштаб лиха, що вразило Іспанію. Перша світлина була зроблена 25 жовтня 2022 року. Друга — 30 жовтня 2024 року, наступного дня після удару стихії.

Знімок Валенсії, зроблений 30 жовтня 2024 року. Джерело: NASA

За даними синоптиків, зливи були спричинені висотною системою низького тиску, яка виявилася ізольованою від струменевої течії. Такі штормові утворення виникають там, де холодні фронти стикаються з теплими та вологими повітряними масами, наприклад, над Середземним морем. Шторми можуть залишатися відносно нерухомими, перш ніж розсіятися, що посилює кількість опадів.

Станом на 10 листопада, жертвами повені вважаються 219 осіб. Ще 93 офіційно оголошені зниклими безвісти. Повний розмір збитків невідомий, але за даними страхових компаній на компенсації доведеться витратити щонайменше 3,5 млрд євро. Щоб впоратися з наслідками повені, іспанський уряд затвердив пакет допомоги на суму 10,6 млрд євро. Це майже один відсоток від ВВП країни.

Раніше ми розповідали про те, як супутники компанії Maxar зазнімкували зруйнований міст у Балтіморі.

За матеріалами Earthobservatory

Новини інших медіа
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип