Супутники показали розширення Каїру

У XX столітті столиця Єгипту пережила бурхливе зростання. У 1950 році її населення становило близько 2,5 млн осіб, а до 1984 року воно збільшилося до 12 млн. Зараз у Каїрі проживає понад 20 млн осіб (з урахуванням агломерації). Каїр найбільше місто Африки, воно займає 15-те місце у списку міст Землі з найбільшою кількістю жителів.

Представлені знімки демонструють стрімке зростання міста. Перше зображення було отримане супутником Landsat 5 у 1984 році, друге — супутником Landsat 8 у 2019 році. Неважко зауважити, що за минулі 35 років площа Каїра значно збільшилася. Значна частина заплави Нілу, де колись були сільгоспугіддя, тепер є частиною мегаполіса. А там, де колись була пустеля, з’явилися численні міста-супутники.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Найбільшим із подібних поселень поки що є Новий Каїр. Його будівництво розпочалося у 1990-х роках з метою розвантажити мегаполіс. Наразі, населення Нового Каїру становить близько 300 тис. осіб. За 25 км на схід від нього ведеться спорудження «нового» Нового Каїру. За задумом єгипетської влади, у майбутньому він візьме на себе функції адміністративної та фінансової столиці країни. Очікується, що після завершення будівництва нове місто стане будинком для 5 млн осіб.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів