Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала супутникові знімки, зроблені апаратом Sentinel-2C. Вони демонструють виверження вулкана Етна.

Етна розташована на острові Сицилія і є найвищим чинним вулканом Європи. Зазвичай він вивергається кілька разів на рік. Однак виверження, що відбулося 2 червня 2025 року, виявилося сильнішим за звичайне. Етна викинула в атмосферу густий стовп попелу і диму, що досяг висоти 6500 метрів.

За даними Італійського національного інституту геофізики та вулканології, виверження сталося в південно-східному кратері, одному з найактивніших в останні роки. Воно супроводжувалося пірокластичним потоком (лавиною з розпеченої породи, попелу і газу), який, імовірно, утворився внаслідок обвалення матеріалу зі схилу.
Знімок Sentinel-2C було зроблено всього через кілька хвилин після початку виверження. Зліва на зображенні в природних кольорах чітко видно щільний стовп попелу в районі вершинного кратера, частково прихований пірокумулятивною хмарою, яка зміщувалася на захід углиб Сицилії. Праворуч на композитному зображенні в несправжніх кольорах, отриманому за допомогою короткохвильових інфрачервоних каналів, видно інтенсивну теплову сигнатуру активних лавових потоків, що стікають у долину Валле-дель-Бове.
Вчені продовжують стежити за активністю Етни. Попри те, що виверження спричинило невеликі перебої в роботі аеропорту Катанії, поки що жодних ознак безпосередньої загрози для місцевих жителів не спостерігається.
Раніше ми розповідали про те, як танення криги в Антарктиді може призвести до посилення вулканічної активності.
За матеріалами Сopernicus.eu