Супутник, який перевів Європу на цифрове телебачення, «пішов на пенсію»

Геостаціонарний супутник Eutelsat 5 West A був успішно переведений на орбіту поховання. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому компанією Eutelsat.

ЦУП компанії Eutelsat. Джерело: Adrien Daste / Eutelsat (2021)

Супутник, що «пішов на пенсію», був побудований Alcatel Alenia Space (зараз Thales Alenia Space). Його запустили у липні 2002 року. Робоча позиція апарата розташовувалась на 5° з. д. Він зіграв важливу роль у переході Європи в нульові роки, від аналогового до цифрового телебачення, особливо у Франції.

У 2019 році на зміну супутникові-ветерану був запущений новий космічний апарат Eutelsat 5 West B. Але одна з його сонячних батарей вийшла з ладу, що призвело до втрати половини потужності. В результаті компанії довелося продовжити термін служби Eutelsat 5 West A. Апарат був переведений на більш економічну орбіту. Згодом фахівці все ж таки передали всі основні функції Eutelsat 5 West A його наступнику, а також іншим супутникам компанії. Наприкінці своєї місії супутник переважно використовувався для забезпечення морського зв’язку.

Після ухвалення рішення про припинення експлуатації Eutelsat 5 West A, він був переведений на орбіту поховання, яка пролягає на 400 км вище за позиції геостаціонарних супутників. Після цього апарат піддався пасивації. Його паливна система була розгерметизована, а все електронне обладнання відключено. Це було зроблено для того, щоб унеможливити вибух паливних парів або акумуляторів, здатного призвести до утворення космічного сміття.

Раніше ми розповідали про те, як компанії Eutelsat та OneWeb об’єднуються для протистояння SpaceX та Amazon.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine