Супутник шукатиме рибалок-браконьєрів за радіосигналами

Супутниковий оператор HawkEye 360 підписав з урядом Австралії угоду про допомогу в боротьбі з нелегальним виловом риби. Їхні орбітальні апарати призначені для відстежування радіосигналів на поверхні Землі.

Супутники HawkEye 360
Супутники HawkEye 360. Джерело: spacenews.com

HawkEye 360 ловитиме браконьєрів

6 липня стало відомо про те, що компанія HawkEye 360 уклала з урядом Австралії та Агенцією з тихоокеанського острівного рибальства угоду про допомогу в боротьбі з нелегальним виловом риби. У цьому їм дуже допоможуть супутники, розміщені на орбіті.

Свої можливості HawkEye 360 продемонструвала на самому початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Тоді саме її апарати допомогли визначити, що війська агресора перед атакою глушили сигнали GPS у Білорусі.

Загалом компанія зараз має 21 супутник на орбіті. Вони об’єднані у трійки, які рухаються разом, утворюючи конфігурацію трикутника. Така конфігурація дозволяє їм за затримкою сигналу визначати не тільки точне положення його джерела на поверхні, а й характеризувати його.

Як супутник шукатиме браконьєрів

Агенція з тихоокеанського острівного рибальства займається відстежуванням нелегального використання морських ресурсів з 1979 року. Вона намагається всіляко зменшити шкоду, якої браконьєри завдають довкіллю, однак досі остаточної їх перемогти не змогла.

Усі судна у світовому океані мають бути обладнані передавальною апаратурою, яка дозволяє їх відстежувати та ідентифікувати. Тож теоретично браконьєрів легко можна було б упіймати. Проте вони вимикають свою апаратуру на час промислу.

Однак просто відмовитися від передачі радіосигналів вони не можуть. І саме їх шукатимуть супутники. Порівнюючи їхні дані з сигналами, які надходять по системах відстежування, фахівці будуть вираховувати судна, які чомусь приховують своє місцеперебування. Цілком ймовірно, що вони займаються якоюсь незаконною діяльністю.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням