Супутник шукатиме рибалок-браконьєрів за радіосигналами

Супутниковий оператор HawkEye 360 підписав з урядом Австралії угоду про допомогу в боротьбі з нелегальним виловом риби. Їхні орбітальні апарати призначені для відстежування радіосигналів на поверхні Землі.

Супутники HawkEye 360
Супутники HawkEye 360. Джерело: spacenews.com

HawkEye 360 ловитиме браконьєрів

6 липня стало відомо про те, що компанія HawkEye 360 уклала з урядом Австралії та Агенцією з тихоокеанського острівного рибальства угоду про допомогу в боротьбі з нелегальним виловом риби. У цьому їм дуже допоможуть супутники, розміщені на орбіті.

Свої можливості HawkEye 360 продемонструвала на самому початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Тоді саме її апарати допомогли визначити, що війська агресора перед атакою глушили сигнали GPS у Білорусі.

Загалом компанія зараз має 21 супутник на орбіті. Вони об’єднані у трійки, які рухаються разом, утворюючи конфігурацію трикутника. Така конфігурація дозволяє їм за затримкою сигналу визначати не тільки точне положення його джерела на поверхні, а й характеризувати його.

Як супутник шукатиме браконьєрів

Агенція з тихоокеанського острівного рибальства займається відстежуванням нелегального використання морських ресурсів з 1979 року. Вона намагається всіляко зменшити шкоду, якої браконьєри завдають довкіллю, однак досі остаточної їх перемогти не змогла.

Усі судна у світовому океані мають бути обладнані передавальною апаратурою, яка дозволяє їх відстежувати та ідентифікувати. Тож теоретично браконьєрів легко можна було б упіймати. Проте вони вимикають свою апаратуру на час промислу.

Однак просто відмовитися від передачі радіосигналів вони не можуть. І саме їх шукатимуть супутники. Порівнюючи їхні дані з сигналами, які надходять по системах відстежування, фахівці будуть вираховувати судна, які чомусь приховують своє місцеперебування. Цілком ймовірно, що вони займаються якоюсь незаконною діяльністю.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета