Супутник побачив невідомі предмети на даху ЗАЕС

На даху третього та четвертого енергоблоків Запорізької АЕС встановлені невідомі предмети. Про це повідомляє «Радіо Свобода». Раніше з’явилися повідомлення, що росіяни могли замінувати енергоблоки.

Предмети на даху ЗАЕС
Предмети на даху ЗАЕС. Джерело: Planet Labs

Невідомі предмети на даху ЗАЕС

6 липня «Радіо Свобода» опублікувала супутникові знімки Запорізької атомної електростанції, окупованої російськими військовими. Світлини отримані апаратами американської компанії Planet Labs.

На знімках можна розгледіти дахи третього та четвертого енергоблоків, а на них — незрозумілі невеликі предмети. Порівняння цих світлин із відео, яке датується 2017 роком, показує, що раніше нічого подібного там не було.

Виникає підозра, що це може бути вибухівка, встановлена окупантами. Щоправда, переконатися у тому, так це чи не так, достатньо складно. Роздільна здатність камер супутника становить 0,5 м, і цього недостатньо, аби точно зрозуміти, що ж з’явилося на даху.

Можливий ядерний теракт

Про те, що росіяни замінували ЗАЕС з метою влаштувати ядерну катастрофу і звинуватити у ній інших, українські військові говорять вже кілька місяців. Після того, як окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі оглядав реактори й вибухівки не знайшов. Щоправда, робив він це тільки знизу.

Тим часом Україною котяться хвилі страху перед радіацією. 4 липня про загрозу підриву ЗАЕС написав Президент Володимир Зеленський. 5 числа про необхідність нових відвідин станції оголосив Гроссі. Він просить окупантів надати йому доступ на дахи реакторів.

Варто зазначити, що наразі всі реактори ЗАЕС перебувають у стадії заглушення. Вони не виробляють електроенергію і процес розпаду урану в них мінімальний. Крім того, кожен із них розташований всередині міцного корпусу. Отже, щоб їх зруйнувати, необхідні значні зусилля.

За матеріалами www.svoboda.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine