Супутник Eutelsat 5 West B втратив 55% потужності

Фахівцям компанії Eutelsat так і не вдалося відновити функціонування однієї з сонячних батарей супутника Eutelsat 5 West B. Це означає, що апарат зможе працювати лише на 45% від своєї розрахункової потужності.

Eutelsat 5 West B (концепт). Джерело: Northrop Grumman

Eutelsat 5 West B призначався для заміни супутника Eutelsat 5 West A, який виробив свій ресурс і забезпечував послуги зв’язку на території Франції, Італії та Алжиру. Комунікаційну начинку апарата надала компанія Airbus Defense and Space, супутникову платформу побудувала Orbital ATK (тепер частина Northrop Grumman). На борту супутника також розміщений інструмент GEO-3 від європейського агентства GNSS. Він призначений для поліпшення точності навігаційних сигналів.

Супутник був запущений 9 жовтня ракетою «Протон-М». Запуск пройшов успішно. Розгінний блок «Бриз-М» вивів апарат на геоперехідну орбіту. Надалі супутник використовував власні двигуни, щоб вийти на задану позицію на 5 градусі західної довготи. Після цього почалися проблеми. Одна із сонячних батарей апарата вийшла з ладу. Під час подальшого розслідування в Eutelsat встановили, що причиною відмови стала несправність вузла, який використовується для правильного позиціювання сонячної батареї.

Попри втрату більшої частини потужності, в Eutelsat планують ввести апарат в експлуатацію. Також компанія має намір звернутися за відшкодуванням збитків, завданих зламом. Eutelsat 5 West B був застрахований на суму в 173 млн євро.

За матеріалами https://spacenews.com