У супутника Eutelsat 5 West B виникли проблеми

У нещодавно запущеного супутника зв’язку Eutelsat 5 West B виникла проблема з однією із сонячних батарей. Про це йдеться в заяві, опублікованій компанією Eutelsat. Інцидент стався в той момент, коли апарат займав свою робочу позицію на геостаціонарній орбіті.

Eutelsat 5 West B (концепт). Джерело: Northrop Grumman

Eutelsat 5 West B був запущений 9 жовтня ракетою «Протон-М». Він призначався для заміни супутника Eutelsat 5 West A, який виробив свій ресурс. Запуск пройшов успішно, розгінний блок «Бриз-М» вивів апарат на геоперехідну орбіту. Надалі супутник використовував власні двигуни, щоб вийти на задану позицію.

Системи телекомунікації на борту Eutelsat 5 West B надано Airbus Defense and Space, супутникову платформу побудовано компанією Orbital ATK (нині є частиною концерну Northrop Grumman). Представники Eutelsat уже заявили про початок спільного з Northrop Grumman розслідування причин інциденту.

Наразі складно сказати, як неполадка вплине на місію супутника. Згідно із заявою компанії-оператора, апарат застрахований на 173 млн євро. У разі, якщо вона виставить претензію його розробникам або провайдерам пускових послуг, це стане третьою за величиною страховою вимогою в космічній індустрії за 2019 рік. Перше місце (368 млн євро) посідає страхова виплата через невдалий пуск ракети Vega, що призвів до руйнування апарата Falcon Eye. Друге (260 млн доларів) пов’язане з втратою супутника ChinaSat-18, що сталася через те, що у нього не розкрилися сонячні батареї.

За матеріалами https://spaceflightnow.com