Суперземля і мінінептун: астрономи виявили дві екзопланети біля сонцеподібної зорі

Міжнародна група астрономів повідомила про виявлення двох нових екзопланет, у кілька разів масивніших за Землю. Вони обертаються навколо схожої на Сонце зорі.

Екзопланета біля сонцеподібної зорі в уявленні художника. Джерело: ESO/M. Kornmesser

Відкриття було зроблено під час аналізу даних, зібраних апаратом TESS. Він відстежує зміни яскравості зір, які можуть бути викликані транзитами їхніх компаньйонів. Нещодавно список його знахідок поповнився новим найменуванням. З 2018 по 2022 рік TESS спостерігав зорю HD 35843 і, врешті-решт, виявив транзитний сигнал. Наступні наземні спостереження підтвердили його наявність, а також виявили ще одну екзопланету.

HD 35843 являє собою бідний на метали жовтий карлик, розташований на відстані 226 світлових років від Землі. Він трохи менший за Сонце і має схожу з ним масу. Вік зорі оцінюється приблизно у 2,5 млрд років.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Комплект журналів Сонце, Місяць та Марс

До товару

Екзопланета, яку було знайдено TESS, отримала позначення HD 35843 с. Вона у 2,5 раза більша і в 11,3 раза масивніша за Землю, що дає щільність на рівні 3,8 г/см³. Орбіта екзопланети проходила на відстані 0,25 а. о. (37,4 млн км) від зорі, її рівноважна температура оцінюється у 206 °C. Це один із найхолодніших інопланетних світів, виявлених за допомогою TESS.

Другу екзопланету HD 35843 b було ідентифіковано за результатами вимірювань радіальної швидкості. Вона розташована набагато ближче до батьківської зорі. Її орбіта пролягає на відстані близько 0,088 а. о. (13,2 млн км), а маса становить щонайменше 5,84 маси Землі. Оскільки HD 35843 b не є транзитним світом, астрономам невідомі її розміри.

Ґрунтуючись на фізичних характеристиках двох знайдених світів, астрономи класифікували HD 35843 b як суперземлю, а HD 35843 c — як мінінептун. При цьому вони зазначають, що поки зарано робити остаточні висновки про склад HD 35843 c, оскільки це може бути як водний світ, так і скеляста екзопланета з товстою водневою атмосферою. Внести ясність у це питання може телескоп Jamew Webb. Відносно низька температура та висока спектроскопічна метрика пропускання роблять екзопланету досить перспективною ціллю для її спостережень.

Раніше ми розповідали про те, чи можуть існувати в реальності планети з «Зоряних війн».

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови
Коли настане літнє сонцестояння у 2025 році?
Чорна діра в центрі Чумацького Шляху обертається з максимальною швидкістю
Китайські супутники влаштували загадкову зустріч на геостаціонарній орбіті
Рівень кисню в атмосфері Землі пов’язаний з інтенсивністю магнітного поля
Зорі та лазери: Gemini North  влаштував шоу в небі над Гаваями (фото)