Міжнародна група астрономів повідомила про виявлення двох нових екзопланет, у кілька разів масивніших за Землю. Вони обертаються навколо схожої на Сонце зорі.

Відкриття було зроблено під час аналізу даних, зібраних апаратом TESS. Він відстежує зміни яскравості зір, які можуть бути викликані транзитами їхніх компаньйонів. Нещодавно список його знахідок поповнився новим найменуванням. З 2018 по 2022 рік TESS спостерігав зорю HD 35843 і, врешті-решт, виявив транзитний сигнал. Наступні наземні спостереження підтвердили його наявність, а також виявили ще одну екзопланету.
HD 35843 являє собою бідний на метали жовтий карлик, розташований на відстані 226 світлових років від Землі. Він трохи менший за Сонце і має схожу з ним масу. Вік зорі оцінюється приблизно у 2,5 млрд років.

Магазин від Universe Space Tech
Комплект журналів Сонце, Місяць та Марс
До товаруЕкзопланета, яку було знайдено TESS, отримала позначення HD 35843 с. Вона у 2,5 раза більша і в 11,3 раза масивніша за Землю, що дає щільність на рівні 3,8 г/см³. Орбіта екзопланети проходила на відстані 0,25 а. о. (37,4 млн км) від зорі, її рівноважна температура оцінюється у 206 °C. Це один із найхолодніших інопланетних світів, виявлених за допомогою TESS.
Другу екзопланету HD 35843 b було ідентифіковано за результатами вимірювань радіальної швидкості. Вона розташована набагато ближче до батьківської зорі. Її орбіта пролягає на відстані близько 0,088 а. о. (13,2 млн км), а маса становить щонайменше 5,84 маси Землі. Оскільки HD 35843 b не є транзитним світом, астрономам невідомі її розміри.
Ґрунтуючись на фізичних характеристиках двох знайдених світів, астрономи класифікували HD 35843 b як суперземлю, а HD 35843 c — як мінінептун. При цьому вони зазначають, що поки зарано робити остаточні висновки про склад HD 35843 c, оскільки це може бути як водний світ, так і скеляста екзопланета з товстою водневою атмосферою. Внести ясність у це питання може телескоп Jamew Webb. Відносно низька температура та висока спектроскопічна метрика пропускання роблять екзопланету досить перспективною ціллю для її спостережень.
Раніше ми розповідали про те, чи можуть існувати в реальності планети з «Зоряних війн».
За матеріалами Phys.org