Стартап Aalyria продемонстрував «змішану» систему супутникового зв’язку

Компанія Aalyria продемонструвала роботу системи супутникового зв’язку, створеної з апаратів різних операторів. Ця робота виконана на замовлення Департаменту оборонних інновацій Пентагону, який бажає створити стійку і незалежну систему обміну інформацією в космосі.

Робота системи Spacetime
Робота системи Spacetime. Джерело: Aalyria

«Змішана» система супутникового зв’язку

12 лютого американський стартап Aalyria повідомив, що успішно випробував «змішану» мережу супутників, створену з апаратів різних операторів, які зараз перебувають на орбіті. Вони змогли працювати як єдине ціле, забезпечуючи якісний космічний зв’язок.

Aalyria відносно недавно відокремилася від своєї материнської компанії Google Alphabet і досі спирається на технології, які отримала від пошукового гіганта. Однак в усьому іншому це — абсолютно незалежна компанія. Свою роботу вони виконують відповідно до угоди із Департаментом оборонних інновацій Пентагону. Її вартість складає 8,7 млн доларів.

Випробування відбувалося 7 лютого у національній дослідницькій лабораторії у Вашингтоні. На ньому були присутні понад 150 представників уряду та оборонних відомств США, а також представники ESA.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чому американські військові зацікавлені у гібридних системах?

Система, розроблена Aalyria, є лише частиною складної багаторівневої мережі супутникового зв’язку, яку будує Пентагон. За задумом, вона має бути абсолютно невразливою для зламів і застосування протисупутникової зброї й при цьому легко доступною. Крім вказаної компанії, угоди з військовими мають також Amazon Web Services, Kuiper Government Solutions, Microsoft Azure Space, SpiderOak Mission Systems, Anduril, Atlas Space Operations і Enveil.

Конкретно задачею Aalyria є зв’язування між собою різних невеликих супутникових мереж в одну. При цьому кожна з них має власну конструкцію апаратів, протоколи й наземні термінали. Проте усі вони, за задумом американських військових, мають працювати разом, забезпечуючи зв’язок незалежно від того, яку апаратуру мають користувачі.

Головний елемент розробленої системи — програма Spacetime, яка, по суті, є складним маршрутизатором. На випробуванні вона змогла з’єднати між собою 630 апаратів компаній OneWeb, Viasat та Intelsat і створити з них щось на кшталт мережі Starlink.

До речі, сама компанія Ілона Маска у випробуваннях участі не брала і не повідомила, куди спрямовані її антени. Також в Aalyria поки що не змогли під’єднати до системи військові супутники Wideband Global Satcom та Mobile User Objective System. Але загалом 4 термінали різних виробників, розташовані по обидва боки Атлантики, успішно змогли встановити зв’язок між собою.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів