Стартап Aalyria продемонстрував «змішану» систему супутникового зв’язку

Компанія Aalyria продемонструвала роботу системи супутникового зв’язку, створеної з апаратів різних операторів. Ця робота виконана на замовлення Департаменту оборонних інновацій Пентагону, який бажає створити стійку і незалежну систему обміну інформацією в космосі.

Робота системи Spacetime
Робота системи Spacetime. Джерело: Aalyria

«Змішана» система супутникового зв’язку

12 лютого американський стартап Aalyria повідомив, що успішно випробував «змішану» мережу супутників, створену з апаратів різних операторів, які зараз перебувають на орбіті. Вони змогли працювати як єдине ціле, забезпечуючи якісний космічний зв’язок.

Aalyria відносно недавно відокремилася від своєї материнської компанії Google Alphabet і досі спирається на технології, які отримала від пошукового гіганта. Однак в усьому іншому це — абсолютно незалежна компанія. Свою роботу вони виконують відповідно до угоди із Департаментом оборонних інновацій Пентагону. Її вартість складає 8,7 млн доларів.

Випробування відбувалося 7 лютого у національній дослідницькій лабораторії у Вашингтоні. На ньому були присутні понад 150 представників уряду та оборонних відомств США, а також представники ESA.

Чому американські військові зацікавлені у гібридних системах?

Система, розроблена Aalyria, є лише частиною складної багаторівневої мережі супутникового зв’язку, яку будує Пентагон. За задумом, вона має бути абсолютно невразливою для зламів і застосування протисупутникової зброї й при цьому легко доступною. Крім вказаної компанії, угоди з військовими мають також Amazon Web Services, Kuiper Government Solutions, Microsoft Azure Space, SpiderOak Mission Systems, Anduril, Atlas Space Operations і Enveil.

Конкретно задачею Aalyria є зв’язування між собою різних невеликих супутникових мереж в одну. При цьому кожна з них має власну конструкцію апаратів, протоколи й наземні термінали. Проте усі вони, за задумом американських військових, мають працювати разом, забезпечуючи зв’язок незалежно від того, яку апаратуру мають користувачі.

Головний елемент розробленої системи — програма Spacetime, яка, по суті, є складним маршрутизатором. На випробуванні вона змогла з’єднати між собою 630 апаратів компаній OneWeb, Viasat та Intelsat і створити з них щось на кшталт мережі Starlink.

До речі, сама компанія Ілона Маска у випробуваннях участі не брала і не повідомила, куди спрямовані її антени. Також в Aalyria поки що не змогли під’єднати до системи військові супутники Wideband Global Satcom та Mobile User Objective System. Але загалом 4 термінали різних виробників, розташовані по обидва боки Атлантики, успішно змогли встановити зв’язок між собою.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії