Starship ловитимуть величезними «руками» через чотири тижні

Глава SpaceX Ілон Маск заявив, що п’яте випробування надпотужної ракети Starship планується «через чотири тижні». Тобто вже на початку серпня.

Super Heavy
Стартова вежа із “руками”, які ловитимуть розгінний блок Super Heavy. Фото: SpaceX

Під час наступного випробування планується спробувати «зловити» перший ступінь Starship після того, як він виведе на орбіту космічний корабель верхнього ступеня. На відміну від Falcon 9, який використовує посадочні опори, Starship не має таких опор, і його потрібно ловити за допомогою великих механічних рук, прикріплених до стартової вежі. Анімація демонструє, як це виглядатиме.

Повторне використання першого ступеня дозволить SpaceX значно знизити вартість запуску і збільшити частоту польотів, використовуючи багаторазові прискорювачі.

Маск має довгострокове бачення проекту Starship, одна із цілей яких – допомогти людству в висадитися на Червоній планеті. У пості в соціальних мережах він заявив, що «SpaceX колонізує Марс», підкресливши важливість збереження технологічного рівня земної цивілізації достатньо довго, щоб колонія могла стати самостійною навіть без постійних постачань.

Проте ще багато роботи потрібно виконати, перш ніж ці плани реалізуються. SpaceX все ще працює над повною розробкою Starship, ракети заввишки 120 метрів. Перший політ відбувся у квітні минулого року і завершився вибухом через кілька хвилин після старту. Три наступні випробування, останнє з яких відбулося минулого місяця, показали значний прогрес.

Перш ніж здійснити наступний політ, SpaceX має отримати дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США. Як і всі попередні польоти Starship, п’ятий запуск відбудеться з космодрому SpaceX Starbase у Бока-Чіка, штат Техас. Ми обов’язково повідомимо про підтвердження дати запуску.

Коли Starship пройде всі випробування і отримає остаточну ліцензію, ракета розпочне доставку екіпажів та вантажів на Місяць. Потім Starship має доставити астронавтів Марс і навіть допомогти створити постійну базу на Червоній планеті.

Раніше ми повідомляли про те, як плани SpaceX збільшити запуски до 120 разів на рік обурили Blue Origin та ULA.

За матеріалами digitaltrends.com

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео