Сильвестр Сталлоне знімає космічне кіно. Один із героїв — українець

Компанія Balboa Productions Сильвестра Сталлоне та британська Altitude Film Entertainment оголосили про початок роботи над екранізацією книги канадського астронавта Кріса Гедфілда «Вбивства на Аполлоні».

Про що книга «Вбивства на Аполлоні»?

Автор книги — один із найвідоміших астронавтів сучасності Кріс Гедфілд. Він здійснив три космічних польоти та став автором першого музичного відео, знятого в космосі. Його автобіографія перекладена українською.

За жанром «Вбивства на Аполлоні» — наукова фантастика. Дія книги відбувається в альтернативній реальності 1973 року, у розпал Холодної війни та космічних перегонів між США та СРСР. До Місяця стартує космічний корабель Apollo 18.  За кілька тижнів до польоту екіпаж отримує  неочікуване завдання — знищити радянську воєнну орбітальну станцію «Алмаз». Як часто буває у драматичних історіях, усе йде не за планом, і астронавтам доводиться долати низку перешкод — як технічних, так і психологічних. 

Усі події у книзі є науково достовірними та органічно вплетені в реальну історію освоєння космосу та його підкорювачів. 

До чого тут Україна?

Одним із героїв книги є українець, виходець із кримських татар Габдухай Латипов, або просто Габдул. Він виріс поблизу Сімферополя та мріяв стати космонавтом. Після закінчення школи пішов служити у ВПС із надією, що його направлять на навчання. Попри високі результати на службі, заявку на вступ до льотного училища неодноразово відхиляли через етнічне походження Латипова. Одного дня він отримав надважливе завдання — стати «земним» космонавтом, тобто дистанційно кермувати колісним апаратом на Місяці, відомим як «Луноход». 

За радянських часів у Криму справді функціонував Центр управління міжпланетними станціями, а поблизу Сімферополя був збудований місячний полігон, який повністю відтворював поверхню нашого природного супутника. За спогадами очевидців, місяцедром вражав своїми масштабами та виглядом: воронки, рови та траншеї перемежовували кам’яні брили, насипи гравію, піщані схили. Саме на цьому полігоні тренувався екіпаж місяцеходів. Серед цих людей був водій —  Габдухай Латипов. 

Руїни колишнього Центра управління «Луноходами» в Сімферопольському районі. Джерело: crymr.org

Що відомо про фільм? 

У квітні цього року компанія Balboa Productions підписала угоду з Amazon Studios щодо виробництва фільмів і серіалів. Сталлоне виступить сценаристом, продюсером і режисером цих проєктів. Результати роботи кіновиробника з’являться у стрімінгу Prime Video, але фільми, швидше за все, спочатку покажуть у прокаті. Очевидно, що екранізація книги «Вбивства на Аполлоні» є одним із проєктів у межах цієї угоди.

Наразі немає жодних подробиць щодо акторського складу. Також невідомо, чи буде це телесеріал, чи фільм.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine