США випробували ракету на заміну ATACMS

Компанія Lockheed Martin та американські військові заявляють, що завершили випробування нової ракети класу «земля — земля», яка має замінити ATACMS. Її так само можна буде запускати з установки HIMARS.

Ракета PrSM
Ракета PrSM. Джерело: Lockheed Martin

Випробування ракети

16 листопада американські військові та компанія Lockheed Martin оголосили про проведення випробувань нової ракети Precision Strike Missile (PrSM). Тестування відбувалося на полігоні Вайт Сендс у штаті Нью-Мексико. Ця ракета у майбутньому має замінити ATACMS.

Під час випробувань була запущена одна ракета PrSM. Для цього використовувалася стандартна установка HIMARS. Випробування було найкоротшим з усіх, які досі проходила ця система озброєння. Відстань до цілі, яку вона вразила, складала лише 85 км.

Однак, за словами представників компанії, це випробування є надзвичайно важливим, оскільки під час нього ракеті довелося маневрувати на гіперзвукових швидкостях і динамічно змінювати свою траєкторію. Тож її конструкція зазнавала чималих навантажень.

Що змінить нова ракета

PrSM — це високоточна ударна ракета армії США наступного покоління великої дальності, здатна нейтралізувати цілі на відстані понад 400 км. Нова зброя класу «земля — земля» має дизайн відкритої системної архітектури для максимальної доступності та гнучкості, є модульною для майбутнього зростання та сумісна з HIMARS і M270.

Це не така вже й нова зброя. Конкурс на її розроблення відбувся ще 2016 року. Відтоді Lockheed Martin провели чимало випробувань. Метою було розробити ракету, здатну подолати 500 км швидше, ніж будь-що, що американці мають зараз. За сім після того компанія рухається до прийняття системи американськими військовими.

«Ця демонстрація є першим із кількох виробничих кваліфікаційних випробувань, які наближають PrSM до розміщення та доставлення ракет раннього оперативного реагування (EOC), — сказав Джей Прайс, віцепрезидент підрозділу високоточного озброєння компанії Lockheed Martin. — PrSM є критично важливою здатністю та пріоритет модернізації високоточних стрільб для армії США».

За матеріалами news.lockheedmartin.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine