США створюють нову зброю проти російських та китайських супутників

Американська компанія L3 Harris Technologies розробляє нову систему РЕБ під назвою Meadowlands. Вона призначена для виведення з ладу російських та китайських супутників і буде мобільною для того, щоб зменшити її вразливість.

США створюють систему РЕБ проти ворожих супутників
США створюють систему РЕБ проти ворожих супутників. Джерело: interestingengineering.com

Система РЕБ проти російських супутників

До 2024 року в американських військових має з’явитися система радіоелектронної боротьби (РЕБ), призначена для виведення з ладу ворожих супутників. Насамперед вона призначена для того, щоб у випадку збройного конфлікту з росією та Китаєм армія США мала перед ними переваги.

Система, що має назву Meadowlands, розробляється компанією L3 Harris Technologies. Щоправда, стати на озброєння США вона мала ще минулого року, проте, як запевняє керівництво компанії, така затримка не є критичною.

Представники Космічних сил США оголосили, що усунули технічні труднощі, які викликали затримку в розробленні нової РЕБ, і наразі спільно з фахівцями L3 Harris Technologies готуються до стадії випробувань та інтеграції.

Загалом американські військові замовили 30 подібних систем. Кожна з них складатиметься з кількох установок, які будуть змонтовані на автомобільних причепах і працюватимуть разом. Загальна вартість системи Meadowlands оцінюється у 219 млн доларів.

Космос як поле бою

Американські військові вже деякий час серйозно розглядають космос як арену для військового протистояння. Генерал-майор ВПС Девід Міллер, який обіймає посаду директора з операцій Космічних сил, заявив, що американський Конгрес практично визнав це, коли створив його службу.

Насправді РЕБ Meadowlands є розвитком програми Counter Communications System, яка вже працює з 2020 року. Головне, чим вона відрізняється від попередника — простота і компактність, над якою і працювали інженери всі ці роки.

Попередня система розміщувалася аж на 14 окремих причепах, що сильно збільшувало час її розгортання і вразливість. Meadowlands займатиме лише два великих причепи. Очікується, що основні її цілі стосуватимуться Китаю.

Окремо представники L3 Harris Technologies та військові зазначили, що початок бойового застосування системи не означатиме утворення великої кількості космічного сміття. Бо замість того, щоб фізично вражати супутники й утворювати хмару уламків, система РЕБ лише виводитиме з ладу їхні системи керування.

За матеріалами interestingengineering.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine