Підбірка космічних новин до сніданку: Ілон Маск випередив Boeing у космічному бізнесі, а через війну росії проти України місія ExoMars може ніколи не стартувати. На Місяці астронавти зможуть колись пити воду з давніх вулканів.
Космічні сили США посилять захист наземних супутникових систем після кібератак росії
Як повідомив генерал-лейтенант Зальцман, один із уроків кібератак в Україні полягає в тому, що основними цілями є не супутники, а наземні системи. Майже через три місяці війни ще рано робити висновки про можливості росії порушити супутниковий зв’язок, але один очевидний висновок — це важливість захисту наземних систем і мережевого обладнання, які надають безліч точок входу для кібернетичних атак нападаючих, заявив високопоставлений представник космічних сил США.
У Boeing Starliner виникли проблеми з двигуном на шляху до МКС
Капсула корабля Starliner, створеного американським аерокосмічним гігантом Boeing, стартувала у четвер до Міжнародної космічної станції. Критичний випробувальний політ відбувається без участі екіпажу. На початку подорожі космічний корабель зіткнувся з деякими проблемами: два двигуни, відповідальні за орбітальне маневрування, вийшли з ладу з неясних причин. Утім, офіційні особи NASA заявили, що місія продовжується.
Космічний апарат Juice повністю інтегрований і готовий до наступних випробувань
Місія Juice (ESA) вступила в завершальну фазу, коли космічний апарат переміщається на об’єкт Airbus Defense & Space у Тулузі (Франція) для наступного етапу випробувань. Його запуск відбудеться з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані у квітні 2023 року.
Місія Juice — чудовий приклад співпраці між кількома національними космічними агенціями та європейською промисловістю. Його мета — дослідити газовий гігант Юпітер, оточуюче середовище та три його супутники: Європу, Каллісто та Ганімед. Вивчаючи цю супутникову систему, ESA сподівається дізнатися більше про крижані місяці Юпітера, а також про походження та можливості життя у нашому Всесвіті.
Новини ринку
Space Perspective залучає 17 млн доларів
Space Perspective залучила додаткові 17 млн доларів на подальший розвиток своєї системи стратосферних пасажирських аеростатів, що імітує один із аспектів космічного польоту. Компанія оголосила про залучення фінансування від кількох нових інвесторів, включно з Silicon Valley Bank, Trinity Capital і Генрі Кравіса — співзасновника інвестиційної компанії KKR and Co. На сьогодні Space Perspective уже залучила понад 65 млн доларів.
Китайський стартап Orienspace залучив 59,9 млн доларів у раунді серії A
Китайський розробник ракет-носіїв Orienspace залучив 59,9 млн доларів у рамках раунду фінансування серії A, які, за словами представників компанії, будуть використані для запуску першої ракети та розробки нового двигуна.
Згідно з прес-релізом, новий раунд очолив HikeCapital, за ним ідуть CMBC Int’l Holdings та інші, включаючи попередніх інвесторів.
Фінансування буде використано для розробки та першого пуску ракети-носія середньої вантажопідйомності Gravitation-1, випробувальний політ якої заплановано на середину 2023 року.
Telesat протестував прототип широкосмугового зв’язку LEO в Індії
Компанія Telesat заявила, що минулого місяця продемонструвала високошвидкісний зв’язок в Індії з використанням прототипу супутника чотирирічної давності. Супутник Phase 1 був підключений через телепорт місцевого оператора супутникового зв’язку Nelco, що входить до індійського конгломерату Tata. Південнокорейська компанія Intellian поставила 85-сантиметрову параболічну антену. За даними Telesat, прототип продемонстрував 35-мілісекундну затримку в обидва кінці на рівні оптоволокна на швидкості, достатній для підтримки програм, включаючи відеоконференції та потокову передачу даних.
Обсяг ринку багаторазових ракет-носіїв зросте на 959,44 млн доларів
Згідно з нещодавнім дослідженням ринку, проведеним Technavio, обсяг ринку багаторазових ракет-носіїв зросте на 959,44 млн доларів США з 2021 по 2026 рік при прискореному середньорічному темпі зростання в 11,44%. Зростання ринку буде зумовлене такими факторами, як прийняття концепцій проживання у далекому космосі.
Terran Orbital повідомляє про укладання контракту з Агентством перспективних оборонних дослідницьких проектів
Terran Orbital Corporation — світовий лідер у галузі рішень для малих супутників, що в основному обслуговує аерокосмічну та оборонну промисловість США — оголосила про те, що її дочірня компанія PredaSAR Corporation отримала контракт від Агентства перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA) відповідно до Угоди про інші домовленості для прототипу. Конкретні умови Угоди не розголошуються.
Цікаве
Чи зможе NASA врятувати залишений у Європі марсохід?
Вторгнення росії в Україну поклало край надіям на запуск марсоходу ExoMars у 2022 році. Тепер місія може взагалі ніколи не стартувати. Посадовці Європейського космічного агентства нині зважують, чи варто намагатися запустити його вчетверте, або скасувати місію та рухатися далі. Проклятий марсохід іще можна врятувати, але якою ціною?
Inmarsat використовує кораблі як трамплін у випробуванні сотової мережі
Компанія Inmarsat заявила, що успішно протестувала мережу, яка дозволяє судам переключатися з супутникового на наземний зв’язок, використовуючи інші судна як трамплін до наземних сигнальних веж.
Компанія планує використовувати цю технологію для передачі своїх супутникових ресурсів на наземні мережі в портах та інших перевантажених районах, навіть якщо судно не знаходиться досить близько, щоб безпосередньо з’єднатися з берегом.
Після випробувань у Сінгапурі супутниковий оператор очікує, що кожна зашифрована лінія зв’язку між кораблями або між кораблями та вежами у цій запланованій мережі зможе проходити не менше 10 км.
Астронавти одного разу зможуть пити воду з давніх місячних вулканів
Нове дослідження Каліфорнійського університету припускає, що, можливо, вулкани залишили ще один доказ свого тривалого впливу на місячну поверхню — крижані пласти, що вкривають полюси Місяця та в деяких місцях можуть мати товщину в десятки метрів.
Дослідники використали комп’ютерне моделювання, щоб спробувати відтворити умови, які існували на Місяці задовго до того, як на Землі виникло складне життя. Вони виявили, що стародавні місячні вулкани вивергали величезну кількість водяної пари, яка потім осідала на поверхню, утворюючи поклади льоду. Вони, можливо, все ще ховаються в місячних кратерах. Якби хтось із людей жив у той час, він міг би навіть бачити смужку цього інею на межі дня та ночі на місячній поверхні.
Супутники як потужний інструмент управління сталим розвитком агробізнесу
В наш час виробництво продуктів харчування стає дедалі складнішим завданням, оскільки більша частина земель, придатних для сільського господарства, вже використовується. Неправильні методи ведення сільського господарства та урбанізація знижують якість ґрунту, знищуючи екосистеми та мікроорганізми, що живлять його. А якщо говорити про зміну клімату, то на сільськогосподарську діяльність припадає понад 25% викидів парникових газів. Все це негативно впливає на погоду, яка є основним фактором виробництва продуктів харчування.
Щоб вирішити ці проблеми, нам треба буде почати практикувати точне землеробство, яке допоможе підвищити продуктивність полів. Людям необхідно шукати способи виробляти більше їжі, не завдаючи значної шкоди довкіллю. Отже, нам потрібні нові технології, щоби відучити нас від цих поганих практик.
Boeing намагається наздогнати SpaceX після великої драми
Після того, як спочатку SpaceX привернула до себе більше уваги, ніж Boeing, чиновники заявили: вони шкодують про те, що багато проблем корабля Starliner залишилися непоміченими. SpaceX, відносно новий гравець у космічній галузі, зрештою обійшла Boeing на стартовій майданчику. Космічний корабель компанії Crew Dragon здійснив уже п’ять запусків астронавтів для NASA з моменту введення в експлуатацію в 2020 році.
Про національну безпеку. Уроки першої «комерційної космічної війни»
Протягом усього російського вторгнення та наступу на Україну більшість із найпереконливіших зображень війни надходила з супутників, якими керують приватні компанії. Зображення конвою, отримане одним із супутників Maxar WorldView, було одним із багатьох, зроблених Maxar та іншими комерційними операторами — такими, як BlackSky та Planet. Комерційні радіолокаційні зображення від таких компаній, як Capella Space, Umbra та Iceye, також мали великий попит, оскільки лише радар може проникнути крізь щільну хмарність над Україною.
Читайте також: Voyager 1 передає дивні повідомлення, а NASA заборонила виходи у відкритий космос через витік води: дайджест новин
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine