Spitzer зазнімкував «зоряну колиску»

На цьому знімку, зробленому інфрачервоним космічним телескопом Spitzer, зображений один із зоряних «пологових будинків» нашого Чумацького Шляху, видимий у сузір’ї Орла. Знімок демонструє цілий розсип газо-пилових хмар, а також безліч «бульбашок».

Їхні розміри становлять від 10 до 30 світлових років. Вони містять сотні, а то й тисячі новонароджених світил, потужне випромінювання яких розігріває навколишній газ та пил, змушуючи їх розширюватись. Це і призводить до формування сферичних структур, які спостерігаються на знімку.

Кольори на зображенні умовні та відповідають різним довжинам хвиль інфрачервоного спектра. Синій показує світло зір, зелений — випромінювання, яке випускають пилові частинки, червоний — випромінювання нагрітого зорями пилу.

Ударні хвилі, сформовані внаслідок проходження через регіон активного зореутворення, швидкісних світил. Джерело: NASA/JPL-Caltech

На знімку також можна побачити чотири червоні дуги — ударні хвилі, утворені внаслідок проходження через цей регіон зір, які швидко рухаються. Їхнє випромінювання розганяє пилові частинки, що призводить до формування характерних структур. Щодо темних згустків (філаментів), то вони складаються з настільки щільних скупчень газу та пилу, що крізь них не може пробитися навіть інфрачервоне випромінювання. У майбутньому всередині них народиться нове покоління світил.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна