Фахівці «Роскосмосу» стали невиїзними

Фахівці «Роскосмосу» тепер не можуть перетинати кордон Росії. Це офіційно заборонено через ймовірність їхнього неповернення. Також проблеми з перетином кордону виникли в IT-спеціалістів.

Спеціалісти «Роскосмосу» повернулися до СРСР
Фахівці «Роскосмосу» повернулися до СРСР. Джерело: Тech.24tv.ua

Рогозін боїться, що фахівці «Роскосмосу» втечуть за кордон

Працівники російської космічної галузі більше не можуть виїжджати за межі Росії. Таке розпорядження підписав голова «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін ще 26 лютого, однак відомо про нього стало лише недавно.

У документі прямо повідомляється, що основною причиною заборони є побоювання, що фахівці просто не повернуться. Принаймні, так повідомляє журналіст Каміль Галєєв, і слова його підтверджені фотографіями документу.

З початком російського вторгнення в Україну голова «Роскосмосу» неодноразово висловлював погрози у бік західних держав, які ще недавно були партнерами країни-агресорки. Також неодноразово спостерігалися ексцентричні дії на кшталт заклеювання прапорів США та Великобританії на ракеті. Схоже, що російська космічна агенція все глибше занурюється в ізоляцію.

Відтік мізків з Росії

Схоже, що разом з національною космічною агенцією в ізоляцію все сильніше заглиблюється вся Росія. Працівники інтелектуальної сфери відчувають, що жити в цій країні стає неможливо, та всіляко намагаються втекти до держав, авіасполучення з якими все ще тримається.

Пряма заборона на виїзд поки що стосується тільки IT-фахівців державних підприємств. Але й інших працівників галузі прикордонники випускають неохоче або не випускають взагалі.

Як відомо, серед наративів російської влади є повернення до часів СРСР. Однією з головних ознак життя у цій державі була заборона на виїзд за кордон, особливо для цінних кадрів. Варто визнати, що принаймні у цьому плані кремлю вдалося успішно «повернутися назад».

За матеріалами www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine