SpaceX запустить супутник AST Space Mobile замість «Роскосмосу»

Компанія AST Space Mobile замовила у SpaceX додаткові місця на ракеті для своїх супутників зв’язку. Раніше їх планували запустити за допомогою російського «Союзу». Проте напад агресора на Україну поховав ці плани.

Покриття нових супутників AST Space Mobile
Покриття нових супутників. Джерело: www.cnbc.com

Супутникова компанія знайшла заміну «Союзу»

Ілон Маск починає виконувати свою обіцянку щодо того, аби замінити «Роскосмос» в усіх міжнародних проєктах, у яких вони брали участь. Принаймні, колишні клієнти Дмітрія Рогозіна поступово переходять до SpaceX.

Одним із них став супутниковий оператор AST Space Mobile, який будує своє орбітальне угрупування з прицілом на використання сигналів від нього на мобільних пристроях. Раніше планувалося, що один із їхніх супутників — BlueWalker-3 — буде запущений за допомогою ракети «Союз». Щодо цього навіть була укладена домовленість із росією. Однак введення санкцій і відмова «Роскосмосу» співпрацювати із західними компаніями поставили на цих планах хрест.

Нині AST Space Mobile оголосили, що уклали контракт зі SpaceX на запуск свого супутника у серпні 2022 року. Угода була підписана 8 березня. Вона передбачає не один, а цілу серію запусків, загальна вартість яких складає 22,7 млн доларів.

Що таке AST Space Mobile?

AST Space Mobile — відносно нова компанія, яка вийшла на ринок космічних послуг минулого року. Планується, що, на відміну від того ж Starlink, інтернет-з’єднання, яке будуть здійснювати її супутники, буде доступне не тільки зі спеціальних терміналів, але й зі звичайних мобільних телефонів.

Для цього компанія планує запустити на орбіту 110 супутників, кожен з яких має масу 1500 кг. Перші 20 з них мають бути виведені у космос до середини 2023 року. Вони забезпечать базове покриття у 49 країнах. Решту ж запустять до кінця 2024 року. І тепер головну роль у цьому буде відігравати SpaceX, а не «Роскосмос».

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета