SpaceX виграла контракт на запуск місії IXPE

NASA обрала компанію SpaceX як постачальник ракети-носія для астрофізичної місії IXPE (Imaging X-ray Polarimetry Explorer). Її запуск заплановано на квітень 2021 р. Апарат буде виведений ракетою Falcon 9 на навколоземну орбіту заввишки 540 км.

Обсерваторія IXPE в представленні художника. Джерело: NASA

IXPE є невеликою космічною обсерваторією масою близько 320 кг. Воно складається із трьох телескопів, призначених для вимірювання поляризованого рентгенівського випромінювання. Місія займатиметься вивченням активних галактичних ядер, наднових та різних екзотичних об’єктів, таких як пульсари, магнетари та чорні дірки.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Загальні витрати NASA на запуск IXPE становитимуть приблизно 50,3 млн доларів. У цю суму входить як вартість ракети, так і інші, пов’язані з місією витрати. Згідно з заявою SpaceX, для запуску IXPE повторно використовуватиметься перший ступінь Falcon 9.

Спочатку для IXPE передбачалося використовувати носій Pegasus-XL, розроблений компанією Orbital ATK. Його вантажність становить 443 кг, він запускається за схемою повітряного старту з літака-носія. Проте SpaceX удалося перебити пропозицію конкурента. Як приклад можна навести таку цифру. У листопаді 2014 року NASA замовила ракету Pegasus-XL для запуску супутника ICON. Загальна вартість контракту склала 56,4 млн. доларів. Спочатку запуск ICON мав відбутися ще в грудні 2017 р. Проте він уже переносився три рази через різні проблеми з ракетою та літаком-носієм.

За матеріалами: https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів