SpaceX встановила новий рекорд багаторазовості

10 липня компанія SpaceX здійснила черговий пуск ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту партію з 22 супутників Starlink. Попри рутинний характер місії, вона позначилася важливим досягненням: компанії вдалося оновити власний рекорд багаторазовості.

Пуск Falcon 9 з новою партією супутників Starlink. Джерело: SpaceX

Річ у тім, що для запуску супутників SpaceX залучила перший ступінь із бортовим номером B1058. Минулий політ став для нього вже шістнадцятим. Це стало новим рекордом за кількістю повторного використання першого ступеня ракети.

Уперше B1058 здійняв політ у травні 2020 року, відправивши до МКС перший в історії корабель Crew Dragon з екіпажем. У межах тієї місії на ступінь нанесли червоний логотип NASA (також відомий як хробак), який використовувала організація в період із 1975 до 1992 року. Відтоді B1058 здійснив ще 15 польотів. Здебільшого ступінь використовували для виведення партій Starlink, також він відправив до МКС кілька кораблів постачання. Борт B1058 все ще прикрашає логотип NASA, який, щоправда, сильно закоптився через постійні польоти.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Рекордний політ B1058 відбувся 10 липня. Після відокремлення, ступінь повернувся в земну атмосферу та здійснив успішну посадку на баржу в Атлантичному океані. Найближчим часом він буде доставлений на базу SpaceX, після чого його оглянуть і почнуть готувати до нового запуску. Компанії вдалося підібрати й стулки обтічника Falcon 9, вони також були використані повторно.

Логотип NASA на ступені B1058. Джерело: Jenny Hautmann

Нагадаємо, що базовою метою SpaceX було використання перших ступенів Falcon 9 не менше ніж десять разів. Наразі вже восьми ступеням вдалося перевершити цей показник. Навесні 2023 року представники SpaceX повідомили, що мають намір довести кількість повторних використань Falcon 9 до двадцяти разів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів