SpaceX відмовилася від планів використання морських платформ для запуску Starship

Компанія SpaceX відмовилася від планів перетворення двох нафтовидобувних платформ на пускові майданчики для космічного корабля Starship. Проте, у компанії все ще вважають, що у довгостроковій перспективі морські стартові майданчики обов’язково знайдуть своє застосування.

Платформа Деймос. Джерело: Twitter/@SpacePadreIsle

У 2020 році SpaceX купила дві нафтовидобувні платформи, які отримали назву Фобос та Деймос. Компанія заявила про намір перетворити їх на стартові майданчики для нового космічного корабля Starship.

У січні 2021 року Фобос прибув до порту Паскагула на узбережжі Мексиканської затоки. Деймос приєднався до нього у березні 2022 року. Однак, попри публічно озвучені плани щодо їхнього переобладнання, за свідченням очевидців платформи стояли в порту без видимої активності.

8 лютого 2023 року президент SpaceX Гвінн Шотвелл повідомила журналістам, що компанія продала Фобос та Деймос. «Ми купили їх. Ми їх продали. Вони не були правильними платформами для нас», сказала Шотвелл. У SpaceX не повідомили, хто саме придбав платформу.

Водночас Шотвелл заявила, що, на її думку, у майбутньому морські платформи стануть важливою частиною пускової інфраструктури компанії. Але, перш ніж будувати їх з нуля, або купувати та переобладнати вже наявні, SpaceX необхідно запустити Starship, щоб краще зрозуміти його поведінку та технічні вимоги до подібних споруд.

Ви також можете подивитися на ефектні знімки недавнього прожигу прискорювача Super Heavy.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine