SpaceX отримала дозвіл на пряме підключення смартфона до супутника

Пряме підключення смартфона до супутника без посередництва наземної інфраструктури невдовзі може стати звичайною справою. Принаймні нещодавно компанія SpaceX отримала дозвіл на пряме під’єднання пристроїв свого партнера T-Mobile до власних апаратів на орбіті.

Супутники Starlink
Супутники Starlink. Джерело: SpaceX

Мобільний зв’язок та супутники

26 листопада Федеральна комісія зі зв’язку США видала SpaceX дозвіл на пряме підключення мобільних пристроїв до їхніх супутників. Він стосується клієнтів компанії T-Mobile по всій території Сполучених Штатів.

На перший погляд, новина не така вже і сенсаційна, оскільки підключення до мобільного інтернету вже означає, що дані між різними континентами будуть передаватися через супутникові канали зв’язку. Проте насправді там завжди є якась проміжна наземна інфраструктура.

Зазвичай це наземні мережі стільникового зв’язку, які виступають посередниками, тому якщо їх немає, то супутник над головою нічим не допоможе. Можна під’єднатися через термінал Starlink. Але тут все одно є зовнішнє обладнання.

Технологія, коли мобільний пристрій безпосередньо обмінюється даними із супутником, випробовується вже кілька років. Між компаніями розгорнулися справжні перегони. Але схоже, що переможцем із них вийде саме SpaceX.

Чому SpaceX перемогла?

На перший погляд, перемога SpaceX цілком закономірна. Адже компанія має у своєму розпорядженні супутники Starlink другого покоління. Зараз їх на орбіті 2600 і 320 з них оснащені обладнанням для обміну сигналами зі смартфонами. У майбутньому їхню кількість можуть довести до 7500.

Крім того, SpaceX має ще 4100 супутників Starlink першого покоління. Загалом умови ліцензування дозволяють компанії довести кількість апаратів на орбіті до 22 488. Тож не дивно, що саме до них отримають змогу під’єднатися абоненти T-Mobile.

Значну роль в отриманні цього дозволу відіграло те, що ця система вже використовувалася обмежено цього року. Коли урагани Мілтон та Хелен спустошили Флориду та Південну Кароліну, саме через T-Mobile передали понад 120 попереджень про небезпеку.

Чи перемога остаточна?

Однак усе це зовсім не означає, що SpaceX залишиться монополістом у цій галузі. EchoStar, Omnispace та Project Kuiper від Amazon вже виступили проти запитів компанії Ілона Маска. Федеральна комісія зі зв’язку вже заявила, що робитиме все, аби зберегти конкуренцію у цій галузі.

Прямо зараз у них лежить запит від AST SpaceMobile, яка співпрацює з AT&T і Verizon. Інші коаліції космічних компаній та операторів наземних мереж зв’язку теж готові продовжувати боротися за свою частину ринку. І не схоже, що їм хтось відмовлятиме.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип