SpaceX 200-й раз посадила перший ступінь ракети

12 червня SpaceX здійснила черговий пуск ракети Falcon 9. У межах місії Transporter-8 вона успішно вивела на орбіту 72 супутники, надані різними замовниками. Але ця подія виявилася примітною не корисним навантаженням, а круглою цифрою. Річ у тім, що в її межах SpaceX уже 200-й раз здійснила посадку ступені орбітальної ракети.

Вже з моменту розробки Falcon 9, SpaceX ставила собі за мету повертати її перші ступені на Землю з метою їх повторного використання. Спочатку для цього передбачалося використовувати комбінацію з легкого теплозахисного покриття та парашутів. Але ця стратегія себе не виправдала. Ступені Falcon 9 руйнувалися в атмосфері ще до розкриття парашутів.

Після цього SpaceX зробила ставку на керовану посадку з використанням двигунів. Компанії знадобилося кілька років тестів, щоб відпрацювати процедуру та внести необхідні зміни в конструкцію ракети. Перша успішна посадка Falcon 9 на сушу відбулася 21 грудня 2015 року. Перша успішна посадка на баржу — 8 квітня 2016 року.

Відтоді SpaceX загалом здійснила вже 200 посадок перших ступенів. Згідно із заявою компанії, приблизно в 90% пусків від початку 2022 року використовували прискорювачі, які раніше літали і за цей час виконали понад 100 місій.

Також варто зазначити, що минулий пуск став уже 40-ю місією SpaceX у 2023 році. У середньому, зараз компанія здійснює новий орбітальний пуск кожні чотири дні.

Раніше ми розповідали про найцікавіші факти про ракети SpaceX.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine