Сонячне затемнення з орбіти

21 червня 2020 року багато жителів Африки та Азії могли побачити досить рідкісне небесне явище — кільцеподібне сонячне затемнення. Воно відбувається у тих випадках, коли видимий діаметр Сонця на земному небі перевершує діаметр Місяця. Внаслідок цього природний супутник нашої планети не може повністю закрити світило. У максимальній фазі такого затемнення навколо місячного диска залишається яскраве сонячне кільце. Небо залишається світлим, сонячної корони немає.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За затемненням 21 червня стежили не лише жителі Землі, а й екіпаж Міжнародної космічної станції, яка пролітала поряд зі смугою центральної фази. Це дозволило астронавту Крісу Кессіді (Chris Cassidy) зробити кілька знімків, на яких можна побачити місячну півтінь на земній поверхні.

На завершення варто згадати цікавий факт. Завдяки припливній взаємодії відстань між Землею та Місяцем поступово збільшується (в середньому на 38 мм на рік). Розрахунки показують, що через приблизно через 600 млн років видимий діаметр місячного диска зменшиться настільки, що він вже не зможе повністю закрити Сонце. Отже, у далекому майбутньому із земної поверхні можна буде спостерігати лише приватні та кільцеподібні сонячні затемнення.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів