Сонячна буря вивела з ладу супутник компанії Intelsat

Компанія Intelsat оголосила про втрату контролю над телекомунікаційним супутником Galaxy 15. Його бортова апаратура, відповідальна за ретрансляцію сигналів наземним споживачам, працює у штатному режимі, проте він перестав відгукуватися на команди з ЦУП.

Galaxy 15 був запущений у 2005 році. Апарат знаходиться на геостаціонарній орбіті над 133° з.д. та відповідає за обслуговування клієнтів у Північній Америці. 19 серпня фахівці Intelsat втратили можливість керувати супутником. Швидше за все, це сталося через сплеск сонячної активності. У серпні на Сонці відбулася ціла серія спалахів і корональних викидів, які призвели до досить потужних магнітних бур на Землі.

Спалах на Сонці. Джерело: NASA/SDO/AIA

За словами представників Intelsat, попри те, що Galaxy 15 перестав відгукуватися на команди з Землі, сам по собі супутник продовжує працювати. Разом із тим без вказівок від ЦУП він не зможе утримувати задану позицію і почне дрейфувати по орбіті, що створить загрозу для інших геостаціонарних апаратів. Тому фахівці Intelsat щосили намагаються відновити контакт. Варто зазначити, що компанія має заміну для Galaxy 15 у вигляді нового супутника Galaxy 30. Він буде запущений у жовтні на ракеті Falcon 9.

Це вже не перший подібний випадок із Galaxy 15. Навесні 2010 року він перестав відгукуватися на команди та почав зміщуватися зі своєї геостаціонарної позиції. Однак до кінця року інженерам все ж вдалося відновити контроль над апаратом і повернути його на колишню позицію.

Очевидно, найближчими роками на нас чекає ще кілька аналогічних інцидентів. Сонце увійшло до нового циклу активності й продукує все більше спалахів, що збільшує загрозу для космічної техніки.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine