Сніжний Місяць. Коли настане остання повня зими

24 лютого настане друга повня 2024 року. Дехто називає її Сніжною. Наскільки така назва відповідатиме реальному стану погоди в Україні в цю ніч сказати важко. Проте, якщо ви хочете поспостерігати за супутником нашої планети, ми вам розкажемо, коли це краще робити.

Сніжна повня
Сніжна повня

Сніжний Місяць

Друга повня 2024 року припадатиме на 24 лютого. Цього дня буде друга річниця широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, тож, цілком можливо, що хтось обов’язково спробує пов’язати ці дві події, висуваючи найнеймовірніші припущення.

Проте лютнева повня і без того пов’язана із купою сумнівних розповідей. Останнім часом її все частіше називають Сніжною. Ця назва прийшла до нас із США, де для кожного дня в році, коли диск нашого супутника повністю освітлений Сонцем існує власна назва.

Вважається, що свою назву друга повня року отримала через велику кількість снігу, яка ніби-то припадає на неї. Звучить достатньо переконливо, адже північні регіони Землі в лютому дійсно переважно вкриті снігом.

Погода в Україні 24 лютого
Погода в Україні 24 лютого. Джерело: www.ventusky.com

Але як і у випадку з іншими повнями року жодних доказів того, що їхні назви європейські поселенці дійсно перейняли від корінних народів немає. Адже перші згадки про них датуються тільки 1930-ми роками. До речі, автохтонні народи Північної Америки називають цю повню голодною, що навіть логічніше, ніж «сніжна». Зрештою, вода у твердій формі землю вкриває усю зиму, а запаси харчів, заготовлені з осені, підходять до кінця саме у лютому.

Мікроповня

Достатньо сумнівно, щоб лютнева повня 2024 року в Україні дійсно буде сніжною. По всій території держави очікується плюсова температура, а опади якщо і будуть, то у вигляді дощу. Проте точно відомо, що ця повня буде мікромісяцем.

Супермісяць та Мікромісяць
Супермісяць та Мікромісяць

Наш природний супутник рухається навколо Землі по не зовсім круговій орбіті. Її найвіддаленіша точка (апогей) знаходиться у 405 400 тис. км від нас, а найближча (перигей) — лише у 362600 км. І період обертання не збігається зі зміною фаз. Через це розмір місячного диску, коли його освітлює сонце весь час різний, хоча це не дуже впадає в очі.

Найкраще людям завдяки ЗМІ знайомий випадок, коли повня збігається з апогеєм орбіти Місяця. У цей момент диск нашого супутника виглядає найбільшим. Таке явище ми називаємо суперповнею.

А цього разу все буде навпаки. Наш супутник знаходитиметься біля найвіддаленішої точки своєї орбіти й тому виглядатиме відносно невеликим. Це явище і називається мікромісяцем. Воно буває кожного року, але в різні місяці, і ніякі аномальні явища при ньому не спостерігаються.

Місяць ввечері 24 лютого
Місяць ввечері 24 лютого. Джерело: stellarium-web.org

Коли спостерігати за лютневою повнею

Сама по собі повня, тобто фаза максимального освітлення видимого боку Місяця Сонцем настане о 24 лютого о 14.30 за київським часом. Супутник нашої планети в цей час буде не видно і зовсім не через сонячне світло. В цей час він все ще знаходитиметься за обрієм.

Сходження місяця відбудеться лише о 17:22. Він з’явиться на небі на сході у сузір’ї Лева і мандруватиме небом всю ніч, аби зайти о 7:15 наступного ранку. Тож, милуватися ним можна буде скільки завгодно, якщо цьому, звичайно, не заважатимуть погодні умови.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна