Skyrora розраховує здійснити перший орбітальний пуск у 2023 році

Аерокосмічний стартап Skyrora розраховує здійснити перший орбітальний пуск наприкінці 2023 року. Про це повідомив операційний менеджер компанії Дерек Харріс.

Про компанію Skyrora

Компанія Skyrora була створена уродженцем України Володимиром Левикіним у 2017 році. Її штаб-квартира розташована в Единбурзі, але вона також має офіс у Дніпрі. Основним завданням підприємства є створення дешевої ракети-носія, призначеної для виведення невеликих супутників на навколоземну орбіту.

Команда інженерів Skyrora на тлі двигуна другого ступеня ракети Skyrora XL. Джерело: Skyrora

Skyrora розпочала свою діяльність з будівництва та випробування суборбітальних носіїв з метою здобуття відповідного досвіду. Вже 2018 року компанія здійснила перший успішний пуск 2,5-метрової суборбітальної ракети Skylark Nano. 2019 року відбулися вогневі випробування прототипу двигуна Leo. Примітно, що він був збудований з використанням 3D-друку.

У наступні роки Skyrora провела ще низку успішних вогневих тестів та здійснила кілька суборбітальних пусків. У 2021 році компанія оголосила про досягнення домовленості на будівництво космодрому Саксаворд на шотландському острові Анст.

Суборбітальне випробування в Ісландії

У жовтні 2022 року Skyrora здійснила суборбітальний пуск 11-метрової ракети Skylark L (він був здійснений з території ісландського півострова Лаунганес). Метою місії було досягнення лінії Кармана, прийнятої як умовний кордон між земною атмосферою та космічним простором.

Ракета Skylark L на стартовому майданчику. Джерело: Skyrora

На жаль, Skylark L зуміла досягти лише висоти 300 метрів. Через аномалію в програмному забезпеченні ракети інженерам довелося відключити її двигун, після чого вона впала в Норвезьке море. За словами Харріса, навіть з урахуванням цієї обставини, команді вдалося досягти близько 60% поставленої мети. У квітні 2023 року Skyrora планує провести нове випробування Skylark L, а до кінця року здійснити запуск орбітального носія Skyrora XL.

Skyrora XL

Skyrora XL є триступеневою ракетою. Її довжина становить 22,7 метра, діаметр — 2,2 метра, маса (у заправленому стані) — 55,8 тонни. Як паливо в Skyrora XL використовується керосин, а як окислювач — висококиплячий стабілізований пероксид водню.

Ракета Skyrora XL в уявленні художника. Джерело: Skyrora

Перший ступінь ракети буде оснащений дев’ятьма двигунами Skyforce аналогічних тим, що використовуються на Skylark XL. На другому ступені буде встановлений один двигун Skyforce, на третьому — двигун Leo. Їхньої потужності достатньо для виведення 315 кг корисного навантаження на сонячно-синхронну орбіту. Також варто відзначити, що двигун Leo має можливість повторного вмикання. Це дозволить компанії виводити кілька супутників на різні орбіти.

На цей час інженери Skyrora збудували п’ять двигунів Skyforce. У компанії планують завершити виготовлення силових агрегатів, які залишилися, до весни. Після цього вони пройдуть серію вогневих випробувань як окремо, так і разом. Якщо все пройде добре, перший пуск Skyrora XL відбудеться у четвертому кварталі 2023 року з території космопорту Саксаворд.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с