Сінгапур став новим учасником Угод Артеміди

Сінгапур став вісімнадцятою країною, що приєдналася до Угод Артеміди. Церемонія підписання відбулася 28 березня у Вашингтоні. З боку Сінгапуру, Угоди підписав міністр торгівлі та промисловості Ган Кім Йонг.

Церемонія підписання Сінгапуром Угод Артеміди. Джерело: Singaporean TV news

«Я сподіваюся, що, приєднавшись до Угод Артеміди, Сінгапур зможе більш тісно співпрацювати з партнерами-однодумцями, такими, як США, для просування міжнародного діалогу про космічні норми та стимулювання розвитку глобального космічного сектора», — сказав міністр. Також він висловив сподівання, що Угоди дозволять зміцнити співпрацю між Сінгапуром та США у космічній сфері.

Сінгапур є відносно новим гравцем у цій галузі. Зараз його аерокосмічний сектор налічує близько 50 компаній та тисячі фахівців. Вони займаються такими видами діяльності, як проєктування та виробництво компонентів космічних апаратів, а також надання супутникових послуг.

Також варто зазначити, що минулого місяця уряд Сінгапуру оголосив про намір інвестувати 150 млн сінгапурських доларів (110 млн дол. США) з метою розвитку космічного потенціалу країни.

Що таке Угоди Артеміди

Угоди Артеміди — це договір між урядами держав, які беруть участь у програмі Artemis. Він визначає принципи співпраці та громадянської діяльності з дослідження та використання Місяця, Марса, комет та астероїдів у мирних цілях.

Угоди Артеміди встановлюють наступний набір основних принципів, якими повинні керуватися всі його підписанти:

  • Мирні дослідження. Усі дії, які здійснюються в межах програми Artemis, повинні здійснюватися винятково з мирною метою.
  • Прозорість. Учасники Угод повинні відкрито розповідати про цілі своєї діяльності, щоб уникнути плутанини та конфліктів.
  • Технічна сумісність. Учасники Угод використовуватимуть єдині технічні стандарти, що забезпечить взаємозамінність різних компонентів та підвищить рівень безпеки.
  • Екстрена допомога. Учасники Угод зобов’язані надавати допомогу астронавтам, які потрапили в біду.
  • Реєстрація космічних об’єктів. Учасники Угод повинні підписати Конвенцію про реєстрацію об’єктів, що запускаються у космічний простір.
  • Публікація наукових даних. Учасники Угод зобов’язуються публікувати зібрану наукову інформацію, щоб нею міг користуватися весь світ.
  • Захист спадщини. Учасники Угод зобов’язуються зберігати історичну спадщину людства за межами Землі.
  • Космічні ресурси. Видобуток та використання ресурсів об’єктів Сонячної системи є ключем до безпечного та сталого дослідження космічного простору. Учасники Угод підтверджують, що така діяльність має проводитись відповідно до «Договору про космос».
  • Запобігання конфліктам. Учасники Угод зобов’язуються запобігати сторонньому втручанню у космічну діяльність та підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає Договір про космос.
  • Космічне сміття. Учасники Угод зобов’язуються забезпечувати безпечну утилізацію космічного сміття.

Угоди Артеміди підписали 18 країн: США, Австралія, Бразилія, Великобританія, Італія, Канада, Люксембург, ОАЕ, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Польща, Ізраїль, Мексика, Румунія, Бахрейн, Сінгапур та Україна.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються