«Шум літа»: Firefly успішно запустила ракету з вантажем NASA

4 липня компанія Firefly Aerospace запустила малу ракету Alpha з космодрому на базі Ванденберг. У межах місії Noise of Summer вона успішно вивела на орбіту вісім супутників на замовлення NASA.

Пуск ракети Alpha з космодрому Ванденберг. Джерело: Firefly Aerospace/@TrevorMahlmann

Місія Noise of Summer належала до т. зв. операції швидкого запуску. Її основним завданням була демонстрація можливості компанії з оперативної підготовки ракети Alpha. Фахівці Firefly Aerospace доставили обтічник корисного навантаження на стартовий майданчик і з’єднали його з носієм всього за 14 годин до запланованого запуску. Зазвичай цей процес займає кілька тижнів.

Спочатку запуск Alpha мав відбутися 2 липня. Однак він був скасований за кілька секунд до запалювання двигунів через проблеми з наземним обладнанням. Намічена на 3 липня друга спроба теж була скасована через рішення компанії провести додатковий аналіз даних.

У підсумку запуск відбувся 4 липня. Alpha успішно виконала своє завдання, вивівши на сонячно-синхронну орбіту вісім кубсатів, відібраних NASA в межах ініціативи CSLI. Вона надає розробникам супутників з американських освітніх установ і некомерційних організацій можливість недорогого запуску своїх апаратів у космос.

Ракета Alpha на стартовому майданчику. Джерело: Firefly Aerospace

Цей успіх дуже важливий для Firefly Aerospace. Компанія наочно продемонструвала можливість надання послуг з оперативного запуску вантажів у космос. Крім того, вона показала зростання надійності ракети Alpha. Під час своєї попередньої місії в грудні 2023 року носій вивів вантаж на нижчу орбіту, ніж передбачав план польоту.

Нагадаємо, що Firefly Aerospace була заснована 2014 року. У 2017 році вона збанкрутувала, після чого її врятував український підприємець і меценат Максим Поляков. Надалі компанії вдалося ввести в експлуатацію ракету Alpha та отримати низку вигідних контрактів. Наразі тривають переговори про продаж Firefly за 1,5 млрд доларів.

За матеріалами ksby.com