Штучний інтелект знайшов ознаки вуглецю поблизу квазара

Китайські дослідники застосували систему штучного інтелекту, щоб відшукати у спектрах квазарів надзвичайно слабкі лінії поглинання. Вони змогли визначити присутність нейтрального вуглецю у дуже віддалених галактиках. Він є ознакою того, що навіть на початку своєї історії галактики переживали інтенсивні еволюційні процеси.

Штучний інтелект знайшов слабкі лінії вуглецю в спектрі квазарів
Штучний інтелект знайшов слабкі лінії вуглецю у спектрі квазарів. Джерело: Yi Yuechen

Штучний інтелект знайшов ознаки вуглецю

Нещодавно міжнародна група вчених під керівництвом фахівців із Шанхайської астрономічної обсерваторії Китайської академії наук здійснила пошук рідкісних слабких сигналів у спектрах квазарів. Для цього вони використали останні опубліковані дані зі Слоанівського цифрового огляду неба.

Особливістю нової роботи стало використання у ній штучного інтелекту. Науковців цікавили лінії поглинання нейтрального вуглецю. Їхня присутність є чудовим індикатором того, що в галактиці відбуваються інтенсивні еволюційні процеси. Старі зорі помирають, а нові народжуються.

Проблема в тому, що ці лінії поглинання є надзвичайно рідкісними і їх важко ідентифікувати. Вперше їх знайшли у 2015 році й відтоді вони були виявлені лише у 66 галактиках. І саме на цьому етапі до справи доєднали штучний інтелект.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Про що свідчать лінії поглинання

Дослідники натренували нейромережу на пошук неймовірно слабких ознак ліній поглинання нейтрального вуглецю і застосували її до даних цифрового огляду. І вона одразу ж знайшла 107 нових випадків.

При цьому цікаво, що зоряні системи, в яких їх виявили, ми бачимо такими, якими вони були лише за 300 млн років після того, як утворився Всесвіт. Галактики, в яких їх виявили, займають проміжне місце між невеликими зоряними системами, схожими на Магелланові хмари, та масивними, що нагадують Чумацький Шлях.

Наявність у них вуглецю свідчить, що в цих галактиках відбувається активна еволюція. І це несподівано добре співвідноситься з результатами зовсім іншого дослідження. Нещодавно James Webb знайшов алмазний пил у таких само віддалених галактиках. Усе це ставить під сумнів прийняті моделі розвитку Всесвіту.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів