Штучний інтелект виявив приховані дороги в лісі

Науковці навчили штучний інтелект шукати на супутникових знімках дороги, які приховують дерева у лісі. Неконтрольоване будівництво інфраструктури завдає значної шкоди навколишньому середовищу та дикій природі.

Штучний інтелект знайшов дороги в лісі
Штучний інтелект знайшов дороги в лісі. Джерело: Remote Sensing (2024). DOI: 10.3390/rs16050839

Аналіз супутникових знімків

Супутникові знімки, проаналізовані за допомогою штучного інтелекту, стають новим інструментом для пошуку не нанесених на карту доріг, які завдають шкоди навколишньому середовищу та дикій природі.

Почесний професор Університету Джеймса Кука Білл Лоуренс став співавтором дослідження, в якому проаналізована надійність автоматизованого підходу до великомасштабного картографування доріг за допомогою згорткових нейронних мереж, навчених на даних про дороги, з використанням супутникових знімків.

За його словами, Земля переживає безпрецедентну хвилю дорожнього будівництва, і до середини століття очікується близько 25 млн км нових доріг із твердим покриттям. Приблизно 90 відсотків всього дорожнього будівництва відбувається в країнах, що розвиваються, зокрема у багатьох тропічних і субтропічних регіонах з винятковим біорізноманіттям.

Відстеження будівництва доріг

«Багато доріг у таких регіонах, як легальних, так і нелегальних, не нанесені на карту, а дослідження з картографування у бразильській Амазонії, Азійсько-Тихоокеанському регіоні та інших регулярно виявляють до 13 разів більшу протяжність доріг, ніж зазначено в урядових або дорожніх базах даних», — зазначає професор Лоуренс.

Традиційно картографування доріг означало відстеження дорожніх об’єктів вручну за допомогою супутникових знімків. Це неймовірно повільно, що робить майже неможливим отримання оперативних та об’єктивних даних про стан дорожнього будівництва.

Що може штучний інтелект?

Дослідники навчили три моделі машинного навчання автоматично наносити на карту дорожні об’єкти на супутникових знімках високої роздільної здатності, що охоплюють сільські, загалом віддалені й часто лісисті райони Папуа-Нової Гвінеї, Індонезії та Малайзії. Це дослідження демонструє неабиякий потенціал штучного інтелекту для вирішення таких масштабних завдань, як глобальне картографування доріг. 

Розширення мережі доріг є, мабуть, найважливішою прямою загрозою для тропічних лісів у всьому світі. За кілька років штучний інтелект може дати нам засоби для картографування та моніторингу доріг у найбільш екологічно критичних регіонах світу.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
На межі: загадковий об’єкт чинить опір поглинанню чорною дірою
Приховані чорні діри зберігають таємницю еволюції галактик
Рекордне зростання температури: 2024-й став найспекотнішим роком в історії
Зв’язок між темною матерією і темною енергією може відкрити п’яту силу природи
Що це було? Загадка подвійної події припливного руйнування
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин