Штучні острови Мальдів

Мальдівська Республіка вважається однією з найуразливіших для глобального потепління країн світу. Річ у тім, що 80% території цієї острівної держави знаходиться на висоті менше одного метра над рівнем моря. Найвища точка архіпелагу розташована на позначці всього 2,4 м. А це означає, що при збереженні нинішніх темпів зростання рівня Світового океану вже до кінця поточного століття більшість Мальдів може повністю піти під воду.

Мальдівська влада розуміє це і вживає різних заходів, спрямованих на забезпечення збереження країни в майбутньому. Однією з них є створення штучних островів. Представлені знімки, отримані супутниками Landsat, показують цей процес.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Місяць №2 2024 (191)

До товару

Перше фото було зроблено 1997-го, друге — 2021 року. Неважко помітити, що за цей час у лагуні поряд з аеропортом виріс цілий новий острів. Він отримав назву Хулхумале. Його площа становить 4 км2, що робить його четвертим за величиною у всьому архіпелазі. Зараз на цій території проживає 50 тис. осіб, у перспективі влада планує переселити сюди ще близько 200 тис. жителів, що дозволить «розвантажити» столицю Мале. До речі, її середня висота становить 1 м, тоді як середня висота Хулхумале – 2 м.

Це не єдиний проєкт, спрямований на створення нової суші. На знімках Landsat можна побачити ще кілька ділянок, площа яких збільшилася завдяки старанням інженерів. Серед таких «добудованих» островів — Тілафуші та Галіфолу.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів